Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Quoted post

Otilia

#2520 Re: Re:

2016-08-01 12:38

#2474: musafir - Re:  

 Nu se pot face mai mult de 20 consultatii/zi/medic, pt. D-zeu !! La minim 20 minute/consultatie+reteta rezulta circa 7 ore/zi pt 20 consultatii fara a tine cont de eventualele urgente ale pacientilor si nevoi fiziologice ale medicului (ca e om si el). Doar sa dureze numai 5 min. pt fiecare pers. poate ar ajunge la 100 de consultatii/zi, ceea ce este complet absurd si, oricum, imposibil !

Oameni buni, ganditi bine inainte de a va exprima parerea, altfel ducem in derizoriu acest demers nobil ! 

Raspunsuri

musafir

#2579 Re: Re: Re:

2016-08-02 06:37:46

#2520: Otilia - Re: Re:  

Stimata d-na, eu nu am zis 100 consultatii/medic pe zi,  se pot face si mai mult de 20 consultatii, acu 20-30 ani se faceau de catre un medic si 50 consultatii pe zi de dimineata pana seara, medicul nu pleca acasa pana nu ii consulta pe toti. Pe cand acum se inghesuie saracii bolnavi si stau la rand, vin de dimineata sa prinda numar, o bataie de joc. Dumneavoastra dupa cele 20 de consultatii mergeti acasa la ora 13, veniti la servici pe ora 9, aveti timp sa va si odihniti, dar la stat nu va obositi ci va mentineti pentru cabinetul particular. Va duceti la stat numai sa racolati pacienti pentru privat. 

NU ESTE CONFLICT DE INTERESE?

AM DREPTATE SAU NU?