Stop instigărilor publice la ură împotriva animalelor fără stăpîn

Quoted post


Musafir

#1

2016-07-08 20:30

Am avut cîine lup care a murit acum 2 ani la vîrsta de ,15 ani, iubita si îngrijită pina in ultima clipă .Vecinii tot mă întrebau de ce nu o eutanesiez...???și de ce mă chinui cu ea cind abia mai merge...scapă urina..????.și multe..Am fost.chinuită și umilita de vecini..dar....nu m-am lăsat inchenunchiata de umilința pe care am trait-o alături de ființă cea mai dragă : LARA...Am spălat scările la bloc atunci ca sa evit discuțiile și tot nu era suficient...Știu ce înseamnă să fi umilit ca proprietar de cîine..Emisiunea cu "doamna" Andreea Marin m-a scirbit și mai mult prin atitudinea de ură afișată împotriva câinilor... Sunt si ciini care ataca desigur... Dar....Cine este de vină???? Cei care nu i-au măsuri să le asigure protecție și hrană....nu???...sunt adăposturi dar sunt jalnice!!!!... ..cind vom deveni oameni care știm să iubim animalele???? Merită și ele iubire!!!!....de ce atita ura contra lor????..Afacerea maidanezul ptr.unii a devenit afacerea secolului!!!!!.asa ca noi suntem umani sau ciinii mai curînd sunt "umani"...????..Trebuie odată și o dată să dispară discriminarea și instigarea la ură... Nu este nici corect..nici drept..Doresc să se ia măsuri ptr.protecția animalelor dar fără hoții...furturi.. Și alte metode tipic românești....Ca doar asta se știe în România... Fapte cinstite cind???

Raspunsuri

Julia

#89 Re:

2016-07-18 21:12:14

#1: -