Examen National

Quoted post


Musafir

#5481

2016-07-01 06:28

Ma intreb de atatea zile: pentru ce mai traiesc, daca ma pregatesc sa rezolv lucruri grele, toti profesorii insista pe asta, nu se acorda atentie in mod egal si unor asemenea probleme, sunt taxat daca nu ,,ma prind de smecherie” dupa ce imi tranteste acolo legenda aia asa lamuritoare. Eu am gresit poate, dar ei sunt lacrima? Poate spune asta cineva fata de el insusi, nu aici? Pentru ce traiesc? Doamne, cat de mult este pana la rezultate... Daca nu sunt capabil sa vad logica dupa ce am rezolvat totul impecabil, sunt eu demn de societatea asta asa dreapta? Mai trebuie sa traiesc? Cui foloseste? Sunt absolut inutil, fratilor, doar un cap destept, electronic, muncitor, care se straduieste si se asteapta la corectitudine, nu la smecherii. Absolut inutil, care nu poate sa scoata decat un amarat de 9,50, dupa atata truda...Absolut inutil.

Raspunsuri


Musafir

#5499 Re:

2016-07-01 06:58:24

#5481: -  

 Te rog din suflet sa fii curajos(a) si sa lupti pana la capat.Pana la urma valorile vor fi apreciate. Iti inteleg durerea.Dumnezeu te vrea mai puternic(a)!!! Nu nota conteaza, ci faptul ca esti un copil valoros, cu principii morale si corecte.Felicitari parintilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!