Examen National

Quoted post

EU

#5078 Re:

2016-06-30 14:54

#5034: Hummer -  

 Vd ca "le ai" cu logica si cu argumentarea. Raspunde-mi, te rog, cat poti de sincer la urmatorul argument al meu "PENTRU" petitie : Hai sa facem un exercitiu de imaginatie. Daca subiectul era "pe dos": Va dam rezultatele la test ale elevilor dintr-o clasa; un elev a luat nota 3, 2 elevi au luat nota 4, 3 elevi au luat nota 5, etc. Alcatuiti graficul ( diagrama ) rezultatelor. Daca participantul la examen desena graficul exact asa cum l-a primit pe foaie ieri, fara a mentiona ce a reprezentat pe orizontala si pe verticala, lua punctaj maxim sau era penalizat pentru aceasta omisiune?

La punctul

1. Eu nu vad o legenda "ca la carte" (doar e un examen, nu?)... Eu vad o pata de culoare neagra, iar tot graficul este desenat cu negru... Asa ca...nu respecta catusi de putin elementele de "legenda"!

2. 0 se afla pe ambele axe, si pe X si pe Y, nici note si nici elevi nu pot fi de la 0 la 10, respectiv de la 0 la 8! Nu s-a specificat in text ca s-au obtinut note si de 8, 9, sau 10! puteau dupa logica mea sa se obtina numai note note de la 1 la 7. Posibil, nu? De asemenea nu s-a specificat numarul de elevi din clasa, puteau fi 30 sau 52, dar nici una nu pot sa o elimin doar ca "e mai logic asa". Deci nu am avut cum sa verific ce reprezinta axele. Atunci puteau fi oicum.

PAREREA MEA!

 

 

Raspunsuri

Hummer

#5084 Re: Re:

2016-06-30 14:56:57

#5078: EU - Re:  

 Eu nu ştiu unde ai văzut diagrama, dar eu ştiu că e color. Şi doar cu bucăţica simplă de legendă poţi afla răspunsul.

Poftim o poză!

https://postimg.org/image/vk9z1xns1/