Examen National

Quoted post


Musafir

#4185

2016-06-30 05:27

Copilul meu a iesit cu 10 pe linie mereu , acum la examen a fost grabita ca sa rezolve problemele care au fost la un grad mai ridicat ,a vazut acea casuta in care scrie " Număr elevi " , nu a mai ţinut cont , s a derutat si acum in mod normal lua 10 , dar datorita acelui exercitiu v a fi 9,5... am vazut pe facebook , mii de elevi care erau contra celor care au scris " 8 " , dragii mei să fi fost voi in locul lor ... ca nu cred ca mai aveati de comentat ! RUSINE ca traim intr-o tară şi nu stim sa fim uniţi !

Raspunsuri

COPIL ÎN ROMÂNIA

#4200 Re:

2016-06-30 05:43:30

#4185: -  

 Doamna , noi  care am alocat un timp mai mare acestui exercitiu pentru a il intelege si a il rezolva , ce sa facem ? Sa acceptam ca si cei care au gresit sa aiba note ca noi . Unde mai este departajarea? Bun , si eu am terminat cu 10 pe linie , dar daca noi am fi gresit, dumneavoastra si fiul dumneavoatra ati fi fost de acord sa ne dea si noua acceleasi puncte ? Raspund eu : NU.


Musafir

#4207 Re:

2016-06-30 05:47:38

#4185: -  

 Este fiul dumneavoastra cert,dar este greseala lui si si-o asume ,cei care au scris 3 vor fi nedreptatiti daca se puncteaza 8 si nu ar fi corect ,si sincer la primul subiecte este SIMPLU ,si nu poti spune ca sunt mai multe variante ,cum la sfarsit pui doar raspunsul