Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT

Quoted post

Andreea
Musafir

#8

2016-05-26 08:31

Sunt o persoana gay care am fost supusa discriminarii violentei hartuirii si atacurilor homofobice de catre indivizi cu comportament homofob vreau ca si noi cetatenii LGBT sa avem aceleasi drepturi si aceeasi libertate de exprimare ca si ceilalti cetateni heterosexuali dragostea este dragoste indiferent de sexul cuplurilor inainte de toate suntem oameni si cetateni romani si este normal sa avem aceleasi drepturi am semnat aceasta petitie pt ca vreau sa lupt pt dreptatea si libertatea mea si a persoanelor LGBT si pt ca toti avem dreptul la iubire indiferent de orientare sexuala religie sau etnie nimeni nu are dreptul sa interzica iubirea si sa ne ordone sau sa ne interzica dreptul la iubire. STOP HOMOFOBIEI SI HOMOFOBILOR!

Raspunsuri


Musafir

#13 Re: Buna

2016-05-26 09:04:04

#8: -  

 Sper sa putem intre toti sa facem ceva.Ma bucur ca exista oameni care sa lupte pt drepturile noastre.Oriunde am fii trebuie sa votam pt noi.. si pt drepturi ce ni se cuvin..

 

Radu

#169 Re:

2016-05-26 15:02:08

#8: Andreea -  

 Eu sunt heterosexual, dar nu vreau sa traiesc intr-o tara in care oamenilor li se spune pe cine au voie sa iubeasca. Nu sunteti singuri :) impreuna vom invinge.

Egalitate, libertate, unitate!


Musafir

#428 Re:

2016-05-29 06:45:00

#8: Andreea -  

 I feel you darling. 


Musafir

#564 Re:

2016-06-13 02:20:01

Persoanele Gay adica plecate cu capul,daca nu le convine legile din Romania sunt libere sa plece ,asa ca Adyos!!!nu stiu cum ne mai rabda Dumnezeu pe pamant?#8: Andreea -  

 


Musafir

#583 Re:

2016-06-15 23:29:38

#8: Andreea -  

 zii merci ca ai scapat de bataie sora cu moartea --dar nu e tirziu inca anormalule!!!