Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Quoted post


Musafir

#127 Re: Re:

2016-03-18 21:55

#25: George - Re:  

 Problema e urmatoarea : esti un retardat , ROMAN PROST ! Tara asta se duce de rapa si ei au dat o lege care incalca anumite drepturi ale omului . Ar trebuii sa se faca separeuri fumatori/nefumatori in baruri si cafenele !

 

Raspunsuri

Gandeste, apoi vorbeste

#169 Re: Re: Re:

2016-03-18 22:20:08

#127: - Re: Re:  

 Cum se face ca aceste drepturi se incalca numai in Romania, din punctul tau de vedere, iar in celelalte tari europene faptul ca fumatul e interzis in locurile publice nu semnifica incalcarea vreunui drept? 


Musafir

#214 Re: Re: Re:

2016-03-18 22:40:39

#127: - Re: Re:  

 Corect ! Este inuman sa ceri unui om sa iasa din restaurant,cafenea,club,etc, imbracat lejer , afară  in frig,ploaie, ninsoare.  Vara este o placere...dar cand vremea este rea nu este indicat. Se numeste soc termic!

Beatrice

#1434 Re: Re: Re:

2016-03-19 22:51:17

#127: - Re: Re:  

 Vai,incalcam drepturile omului..ai dreptul sa fumezi afara! Daca tu alegi sa-ti afumi plamanii nu toata lumea trebuie sa ia decizia asta! Spatiile pentru fumatori/nefumatori nu sunt eficiente..eu am in grupul de prieteni fumatori si toata lumea trebuie sa mearga unde ei pot fuma..si nu mi se pare ok! Foarte funny mi s-a parut partea cu"punem in pericol sanatatea cetatenilor ca-i scoatem iarna afara in frig" ..hai sa fim seriosi,nu ti-o pui singur in pericol fumand? Lume incuiata la minte! In loc sa va bucurati ca poate cu legea asta mai aveti o sansa sa alegeti sanatatea,voi sariti de fund in sus ca vreti drepturi..Fereasca Dumnezeu!