Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Quoted post


Musafir

#9

2016-03-18 17:48

HAI SA NU OMORAM TINERII DIN ROMANIA CARE MAJORITATEA SUNT FUMATORI. VOI GUVERNANTII CREATI-LE CONDITII DE MUNCA SI VIATA DECENTE, SI POATE ATUNCI CAND VIATA LOR NU MAI ESTE ASA STRESANTA RENUNTA LA FUMAT

Raspunsuri

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-18 17:52:04



Musafir

#572 Re:

2016-03-19 08:14:38

#9: -  

 ai perfecta dreptate. eu ca si fumatoare detin un singur raspuns la doua intrebari adresate farte des  de catre familie, prieteni sau cunoscuti, acestea fiind "de ce fumezi?" si "de ce nu te lasi de fumat?", raspunsul meu este " cand o sa fiu fericita atunci nu o sa mai fumez". in concluzie stresul si lipsa satisfactiilor in tara in care traim sunt ce mai mare problema a romanilor de toate varstele, nu numai in randul tinerilor sau adultilor, care aduce dupa sine altele mai mici cum ar fi "viciosii" fumatori, alcoolici, drogati, hoti (pt ca e foarte greu sa ai un nivel atat de inalt de demnitate in cat sa n-o faci cand ai ocazia si "te roade un vierme-n burta" cum era o replica intr-un vechi film romanesc). asa ca dragii mei rezolvati problemele importante ale acestei tari, pt ca nu din  cauza fumatorilot  nu merge "treaba" bine.

fyou

#584 Re:

2016-03-19 08:26:58

#9: -  

 pe bune??? cum de majoritatea mie imi poar nefumatori? cum de orice statistica arata ca fumatorii sunt minoritari, vreo 20%? Treziti-va!!!!!! nu sunteti buricul pamantului si nu aveti dreptul sa ne bagati fum in plamani, nici sa ne spuneti unde sa iesim si unde nu!

 

multi aleg sa stea acasa din cauza voastra!! jeguri egoiste


Musafir

#841 Re:

2016-03-19 11:45:25

#9: -  

 Ești prost,bă.

Cum dracu îi omori dacă le interzici un viciu?

Misu Misu

#1426 Re:

2016-03-19 22:41:11

#9: -  

 de unde stii ca majoritatea tinerilor sunt fumatori?statul e de condamnat pentru lipsa locurilor de munca sau cele existente prost platite dar pana la a vorbi despre stresul cauzat de asta e cale lunga dar daca totusi duce la vicii situatia ,poate ne apucam de fumat dar si de consum excesiv de alcool sau poate etnobotanice ,se poate si mai rau droguri ilegale periculoase caci doar am gasit motivul de ce apar asa de multi fumatori printre noi.


Musafir

#1478 Re:

2016-03-20 00:01:35

#9: -  

 bravo!


Musafir

#2677 Re:

2016-04-01 05:33:39

#9: -  

 Ii omori spunandu-le sa fumeze afara? Dar pe cei pe care ii obligi sa stea in fum la locurile de munca nu ii omori? Fericirea ti-o faci singur in viata, nu o astepti de la stat. Imi pare rau sa iti zic, dar vei fi nefericit mult timp de acum incolo. Un camion de tigari iti doresc!

Admin

#2734 Re:

2016-05-25 13:07:22

#9: -  

 Daca duci o viata stresanta, du-te si fa un pic de sport, plimbari prin natura, nu ma ucide pe mine cu fumul tau de tigara.