Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "

Quoted post

eu

#612 Va doresc.....

2016-02-29 13:45

Este  o mare  prostie aceasta lege.O sa ajungeti  sa  platiti  chirii mai mari  decat  platiti acum rate  la  banci.Daca va dati  casele,unde  o  sa stati?Proprietarii de case au  sa scumpeasca chiriile pt  ca toti cei  ca voi nu  au  de ales si  sunt  obligati  sa locuiasca  in chirii.Au  sa creasca chiriile  in fiecare luna,si  va doresc sa aveti parte de acest  lucru toti care ati sustinut aceasta  lege.Fabricile de materiale de  constructii vor reduce productiile,iar acest  lucru duce si la concedieri.Din  cauza celor ca voi,foarte  multi nu  vor  mai  avea acces  la  un  credit imopbiliar,si nu  vor  putea sa isi cumpere o casa.Va doresc sa stati in corturi toata viata voastra si copiii vostrii la fel.

Raspunsuri

costel

#617 Re: Va doresc.....

2016-03-01 21:19:35

Ion

#641 Re: Va doresc.....

2016-03-16 15:33:00

#612: eu - Va doresc..... 

 Este foarte corect ceea ce zici. In urma cu o luna apartamentul meu cu 4 camere era evaluat la 270000 acum cand a fost sal vand la cineva care vroia sa-l cumpere cu credit bancar, s-a trezit ca evaluatorul il considera ca nu merita mai mult de 170000. A fost halucinant! Atunci sa ne pupe in fund si banca si politiienii si nemernicii care sustin ca este buna legea darii in plata. O lege pentru hoti si mafioti! Eu mi-am cumparat cinstit apartamentul cu 300.000 in urma cu cativa ani iar acum sa mi se evalueze la 170000? Este cutremurator!