Alaturi de Dinamo impotriva presei aservite

Quoted post

Dinica

#22 O parere mai complicata. Hai sa fim mai civilizati daca tot dorim si ziare civilizate

2016-02-22 18:00

Orice se intampla hop steaua e devina, ca haitele de maidanezi, le arunci o bucata de carne si toti se bat pentru ia , nu se uita daca e stricata sau nu. Ia aduceti voi argumente si dovezi pana la urma ca nu a fost blat! Acum sa ma fac inteles, eu nu zic ca a fost blat, ba chiar as zice ca nu ,dar e umpic c-am mult aceasta petitie in care cereti sa dea in judecata un ziar. Pana la urma numai cei din interior stiu exact ce se intampla, iar ce vedem noi e asa, varful unui iceberg.

Daca intradevar se dovedeste ca nu e adevarat nu am decat sa imi exprim nemultumirea pentru niste nesimtiti care practic strica munca unora si imaginea. Pana una alta parerea mea e ca nu s-a dus Gigi si cu Reghe la sport.ro si a zis "ba X , i-a scrie tu acolo ca dinamo a facut blat" sau ca nu stiu, ar face manevre pe undeva. Adica  intr-o lume corupta e cam imposibil doar una sa poata face smecherii .

Nu cred ca e devina Steaua ca e "pupata in cur" (scuzati-mi expresia) , adica fiecare produce ce se vinde, se vinde Steaua pupam in cur steaua, se vinde un scandal cu Dinamo, facem unul. Pana la urma daca tu nu cumperi produsul unui producator acla inevitabil "o va mierli" , se va duce singur jos. Problema nu e numai la ziaristi ci si la noi intr-un oarecare fel. Hai sa nu mai dam vina pe toti si sa incepem o schimbare de la noi insine.

Intr-o concluzie, cred ca s-a vazut de la inceput ca sunt sustinator al echipei stelei si imi cer mii de scuze pentru introducere dar a fost o idee pe moment si eu efectiv nu am nimic cu fanii dinamovisti , ii respect si ii stimez, pana la urma cu totii iubim acelasi sport indiferent de echipa , doar ca si eu ca sustinator la fel cum o faceti voi am vrut sa imi exprim opinia legata de aceasta petitite si de posibila implicare a stelei in ea. Nu va doresc decat succes in ceea ce faceti doar ca parerea mea e ca nu trebuie sa pui "botul" la tot si sa incerci sa treci informatia prin propriul filtru ; plus ca ma gandesc ca nu cred ca sunt multi cei care cred ca a fost blat , adica daca urmaresti putin fotbal intelegi anumite lucruri. Hai ca m-am lungit destul de mult si cred ca am suparati si mai multa lume. Astept ca si voi derbiul cu nerabdare si cel mai bun sa castige. O seara buna si multa sanatate tuturor.  

 

                                                                                    * Imi cer scuze pentru eventuale greseli de scriere

 

Raspunsuri


Musafir

#25 Re: O parere mai complicata. Hai sa fim mai civilizati daca tot dorim si ziare civilizate

2016-02-22 18:10:52

#22: Dinica - O parere mai complicata. Hai sa fim mai civilizati daca tot dorim si ziare civilizate 

 niciunde in lumea asta nu trebuie sa demonstrezi tu ca NU A FOST BLAT, ci justiția sa demonstreze ca a fost. Pt ca se pleacă de la prezumția de nevinovăție nu invers!!


Musafir

#48 Re: O parere mai complicata. Hai sa fim mai civilizati daca tot dorim si ziare civilizate

2016-02-23 05:37:15

#22: Dinica - O parere mai complicata. Hai sa fim mai civilizati daca tot dorim si ziare civilizate 

 Amice, oriunde in lumea asta cel care lanseaza acuzatia trebuie sa vina si cu probe. Atunci cand ai un ziar, sau orice mijloc de difuzare masamedia ai si o responsabilitate. Aceea de a informa corect. Ceea ce tu nu intelegi este ca prin acest articol se aduce atingere unei societati private, iar asta se plateste. Daca vrei gandeste-te ca exista 2 turme de oi in oras iar unu dintre ciobani lanseaza acuzatia ca celalant reguleaza oile iar mieii acestuia sunt jumatate om. Ca este vorba de prostie, rea intentie sau interes nu mai conteaza. Unica cale de atac este justitia. El nu a scris ca i se pare suapect meciul sau atitudinea unor jucatori, ci ca a fost BLAT. 

Lasand asta la o parte chiar nu iti inteleg analogia cu cainii.