Il vrem pe Ponta înapoi!

Quoted post


Musafir

#259

2015-11-06 18:16

am trait in timpul lui ceausescu,a venit iliescu,constantinescu,basescu si acum neamtul ,la noi cand cineva face treaba este schimbat ,de ce, asa vrea strada.STRADA SA MAREASCA SALARII SI PENSII,VINE PNL SI LE TAIE ,CE A REZOLVAT STRADA ,UN DEZASTRU.PONTA A TINUT FINANTELE IN FRAU,A PLATIT DATORIILE PDL *HOTI* SI ACUM VOR IAR LA CIOLAN,A MARIT PENSIILE,ALOCATIILE SALARIILE ATAT CAT SA PUTUT ,NU ESTE BINE ,LATI DAT JOS ,RUSINE.

Raspunsuri


Musafir

#323 Re:

2015-11-06 21:37:52

#259: -  

 Ba nene care te bucuri ca Ponta a marit salariile si alea alea...tu ai idee ce diferenta e intre noi romanii si restul tarilor UE, in afara de Bulgaria? Hai sa iti explic...eu atunci cand dau 400 de euro pentru a-mi cumpara un telefon mobil, dau de fapt 25% din banii pe care ii fac intr-o luna, avand un loc de munca slab calificat, nu de inginer...Matale cu banii dati in plus de Ponta cand vei ajunge sa iti permiti asa ceva dintr-un sfert din salariul lunar? Dupa cate sute de ani de guvernare Ponta? Sper cu sinceritate ca esti un om de buna credinta, care s-a lasat amagit de limbile otravite ale cartitelor politruce, in cazul in care esti doar un amarat de postac...stii foarte bine unde te trimit!!!