VREM SPITALE NU CATEDRALE

Quoted post


Musafir

#204 Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati!

2015-11-01 11:40

#200: Ionelia - Vrem sa traim,nu sa fim ingropati! 

 

Si de ce ne spui noua asta? Spitalele trebuia sa ti le construiasca STATUL, cu banii din taxele si impozitele tale (asta daca le-ai platit, ca daca lucrezi ca tot romanul la negru, atunci e clar ca n-ai cotizat niciun ban). Bisericile nu sunt construite de stat, ci din donatii private. Asa ca, pentru spitale, te du si te adreseaza autoritatilor locale (sau ti-e prea lene sa-ti scoli fundul de pe scaun?). Cat despre biserici, n-ar trebui sa fie treaba ta atata timp cat nu-ti baga nimeni mana in buzunar.

De curiozitate, te deranjeaza la fel de mult existenta sinagogilor, a caselor de rugaciune ale sectarilor (care au impanzit tara), a moscheilor? Daca raspunsul tau este nu, spune-mi te rog, de ce? Ca totusi, daca iei doar casele de rugaciune ale martorilor lui Iehova din Bucuresti, faci de un spital imediat.

Raspunsuri

Ionelia

#213 Re: Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati!

2015-11-01 11:58:20

#204: - Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati! 

Pentru ca toti cei care traiesc in tara asta de asta au nevoie: de minimul necesar sa supravietuiasca, nu de fala cultelor religioase,indiferent care sunt acelea!Ca banii munciti si platiti din salariile lor sa mearga acolo unde trebuie! Muncesc in fiecare zi de la 18 ani si vreau sa am o sansa in fata mortii ,nu un loc de veci,nu un resemnat "Dumnezeu sa-l odihneasca"!

Treziti-va! Mor oameni langa voi , altii sufera cumplit si inca va inchinati in catedrale uriase!Documenteaza-te cu privire la banii care sunt destinati cultelor religioase.Sunt indignata ca exista oameni care nu vor sa vada dincolo de POVESTI auzite incontinuu de mici ! NU ESTE NEVOIE DE ALTCEVA DECAT DE UMANITATE SI SUFLET pentru a-ti pastra credinta!Nu-mi trebuie o piramida ca sa cred in Dumnezeu!

Vreau sa vad cum TU,BISERICILE si oricine are puterea asta sa puna umarul pentru construirea unei societati normale, in care sa ai o SANSA LA VIATA!