Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#38443 un bagator de seama

2015-05-25 12:19

Pai bai creanta tu nu intelegi ca pana se aplica legea i-mi mor copii de foame!!!!! Dar sa icasezi tu 1900 ron pe luna si eu 500ron nu este discriminare? Aici nu m-ai e vorba de discriminare e vorba de disperarea unui parinte ca nu pot sa le spun copliilor ca mi-a zis mie un nene cu creanta de pe forum ca m-ai manca-ti cand se aplica legea.

 

Raspunsuri

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38444 Re: un bagator de seama

2015-05-25 12:26:38

#38443: - un bagator de seama <= MATEITA SI DEACONU SI TOTI CA EI, ISI VAND NEAMURILE PE SEMNATURI SE VAND SI EI PRECUM CU_RVELE, PROSTITUATELE..., SUNT VANZATORI SI HOTI!!!!!

 AU CREAT NUMAI ABUZURI: NU SUNTEM PE CAZ SOCIAL DISPONIBILIZATI, ASA CUM AU INCHEIAT EI DUPA DISPONIBILIZARE PE HOTIE COMPLETARE IN FURT SI CREAND CONFUZII SI ALTE ILEGALITATI... DISPONIBILIZATII 2013 AVEM DREPTURI SALARIALE DIN RAPORTUL DE MUNCA PE LEGE CCM OLTCHIM SALARII si Legea 85/2006 cu  TOATE LEGILE IN SUSTINERE

Mateita sa intre la PUSCARIE. Mama si tatal lui Mateita ar trebui sa-i faca bagajul sa-l trimita la PUSCARIE, SA-L PREDEA EI IN REGIM DE URGENTA!!! Prietene, n-am nimic si iti sustinem si ideea ta ca esti incu_rcat ca si noi de niste nemernici, nu mai cadea, aluneca, hipnotiza,, pica, otravii, rastalmacii, deturna...etc,  in pacatul lui mateita sugaciul si sugativa criminala, DOVEDITI TOTI. Eu iti repet, acest mateita sa rupa in masa conventiile  protocoalare  ilegale si intelegerile lui spagarinice, pentru ca acum el pe criminalitatea comisa chipure este cinstit si ofera bani, ESTE O HOTIE SI PENTRU TINE SI PENTRU TOTI CEEA CE COMITE ACEST PENAL mateita. Asta, Mateita intra la PUSCARIE cu Deaconu de mana pentru ca si-au asumat aceste nemernicii, PIPEREA DIN CAUZA ASTA CRIZEAZA SI FACE SPUME LA GURA SI E NAUC. Ei trebuie sa dea banii salarii creante toate  si conforme cu actele. Altceva este pierdere de timp si completare la pedepse PENALE. Catusele lui Mateita si Deaconu, acesti panglicari de economisti la fel precum mentorul lor Niculea Balan, alt hot si cardasia lor cu piperea cu asociatii & co. ORICE INTELEGERE ACTUALA CU ACESTI CRIMINALI, ESTE PENAL, ACTE DE TERORISM SI DOVEDITE TOATE FAPTELE COMISE DE EI!!! ESTE FOARTE  CLAR  SI SE SPECIFICA VALOAREA TOTALA SI INTREAGA TOT DIN ACTE SI FARA DISCRIMINARE, RESTUL E POVESTEA LOR SCORMONITA IN VAMPIRIZARE ECONMICA SI ALTE SF-URI  ALE LOR, NISTE PARNAIASI PENALI!!! SA LE TRANSMITEM DE ACUM CA AU AJUNS SI SUNT DUPA GRATII MULTI AMICI  DE-AI LOR SI LISTA ESTE IN CONTINUARE DESCHISA CU EI SI ALTII CA EI, VA VINE RANDUL SA PASITI LA PUSCARII, DRUM BUN PENALILOR CATRE PUSCARII...

Cei care au semnat conventii protocolare primesc pedepse cu puscaria si inchisoare, iar cei care au acceptat s-ar putea sa scape cu suspendare si condamnare penala judecatorii decid, plus restituire prejudicii  cu daune-interese pe ceea ce au comis, restul care s-au trezit cu 500 ron, sau 10.000 ron fara sa fi stiut, n-au nicio vina, ei n-au semnat asa ceva nicaieri, cine a semnat si a fost deacord, PUSCARIE, confirmare card asta nu este ilegala si nu aveam noi sa stim ce intentii au acesti PUSCARIASI sa vireze ei, ce, firmituri, sa-i lege si la PUSCARIE CU EI.

RESTITUIE IN INTEGRUM ( RESTITUTIO IN INTEGRUM ) CU PENALIZARILE SI DAUNE-INTERESE TOT, DISPONIBILIZATII 2013!!!

 

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

 SUNTEM PRADUITI!!!!!!

 

INSOLVENTA OLTCHIM 30.01.2013

ATI INTRAT IN JOCUL PARTIDELOR POLITICE. PERSU, CILEA, PREFECTII, CONDUCERE OLTCHIM, GUVERN, SINDICATE CU ALTE INTERESE SI ALTII... S.AM.D. SI-AU BATUT JOC DE TOTI SI PSD STIA CA VOI NU AVETI LIDERI DECAT SINDICATELE DIN OLTCHIM PE CCM LA NIVELUL COMBINATULUI CHIMIC. ATI FOST FOLOSITI PE POST DE CAMPANIE ELECTORALA SI SI-AU ATINS SCOPUL, OBSTRUCTIONAND JUSTITIA, PROCESUL INSOLVENTEI OLTCHIM  PRIN  TARAGANAREA EVENIMENTELOR SI LIPSA LOR DE INTERES SI ALTE FAPTE..... PRIN FURT, EI TOT CEEA CE AU DORIT AU REALIZAT.

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN  SUNT IN CULPA.

N-AM IMPUTERNICIT PE NIMENI SA SE FACA PE SUSTA PROTOCOALE IN DEFAVOAREA ALTOR CREANTE SALARIALE DISPONIBILIZATII 2013 SI ORICE FEL DE PROTOCOL IN DEFAVOAREA ALTORA...!!!!!! Alt aspect, NIMENI, ABSOLUT NIMENI NU ARE VOIE PE LEGE SA DECIDA IN NUMELE ALTEI CREANTE SAU ALTOR DREPTURI CREANTE DIN ACTELE PE CARE LE DETINE / DETINEM, CEEA CE S-A INTAMPLAT....

PENTRU A FI MANDADAT PE CREANTELE SALARIALE TREBUIA UN JURIST SAU AVOCAT SA CONCEAPA O FORMA LEGALA IN CARE INDIVIDUAL ( DECI FIECARE IN PARTE, NU TABELAR ) ACEA PERSOANA MANDATA ALTA ENTITATE ( EX:SINDICATE )   SAU PERSOANA  ( AVOCATI, JURISTI..S.A.M.D) SA LE REPREZINTE CREANTELE SALARIALE, CEEA CE NU S-A INTAMPLAT, DIN CONTRA S-AU PRONUNTAT SALARIATII ANGAJATI PE SUME ALE SALARIATILOR FOSTI SALARIATI.  http://www.docdroid.net/

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata ABROGATA

Art. 3.10. creantele salariale sunt creantele ce izvorasc din raporturi de munca între debitor si angajatii acestuia. Aceste creante sunt înregistrate din oficiu în tabelul de creante de catre administratorul judiciar/lichidator;

Art. 96.  (2) Planul va stabili acelasi tratament pentru fiecare creanta din cadrul unei categorii distincte, cu exceptia cazului în care detinatorul unei creante din categoria respectiva consimte un tratament mai putin favorabil pentru creanta sa.

Art. 101. (2) Tratament corect si echitabil exista atunci când sunt îndeplinite cumulativ urmatoarele conditii:

b) nici o categorie sau nici o creanta apartinând unei categorii nu primeste mai mult decât valoarea totala a creantei sale;

Art. 41. (3) În cazul în care se confirma un plan de reorganizare, dobânzile, majorarile ori penalitatile de orice fel  sau cheltuielile accesorii la obligatiile nascute ulterior datei deschiderii procedurii generale se achita în conformitate cu actele din care rezulta si cu prevederile programului de plati. În cazul în care planul esueaza, prevederile alin. (1) si (2) se aplica corespunzator pentru calculul accesoriilor cuprinse în programul de plati, la data intrarii în faliment.

Art. 64.(6) Creantele nascute dupa data deschiderii procedurii, în perioada de observatie sau în procedura reorganizarii judiciare vor fi platite conform documentelor din care rezulta, nefiind necesara înscrierea la masa credala. Prevederea se aplica în mod corespunzator pentru creantele nascute în procedura de faliment. UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-05-25 12:50:11


CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38448 Re: un bagator de seama

2015-05-25 14:11:06

#38443: - un bagator de seama 

 Prietene, esti confuz, confuz si-mi pare sincer rau. N-are nicio legatura pensia mea cu situatia creata, niciolegatura, niciolegatura  NU SUNTEM PE CAZ SOCIAL DISPONIBILIZATI, ASA CUM AU INCHEIAT EI DUPA DISPONIBILIZARE PE HOTIE COMPLETARE IN FURT SI CREAND CONFUZII SI ALTE ILEGALITATI.. DISPONIBILIZATII 2013 AVEM DREPTURI SALARIALE DIN RAPORTUL DE MUNCA PE CCM OLTCHIM SALARII si Legea 85/2006 cu  TOATE LEGILE IN SUSTINERE, poate si greutatile vietii pe care le am si eu si tu,  ai si tu  greutatile vietii asa cum sunt si eu prins si suntem de acesti vampirizati sugaci si sugative obraznice si puscariabile, NISTE PENALI. Iti induc in eroare mateita asociatii & co si gasca de penali asta, impreuna cu dezbinatorii dintre noi care nu inteleg ca te incu_rajeaza si ne incu_rajeaza sa comitem ilegalitati si condamnari penale daca stam cu puscariasii la intelegeri. Nicio lege din lumea asta nu face si nu comite ilegalitatea pe care o gandesti tu si altii  ca tine, NICIO LEGE care pe mai tarziu te trimit la procu_rori si judecatori. Ma intelegi ca iti fac ei rau, au facut rau la altii si mai doresc sa pice si altii in raul lor, doresc sa murdareasca sa faca mizerie sa arunce ei firmituri si alte ilegalitati. Te bucu_ri acum si va bucu_rati acum de niste firmituri aruncate din munca noastra si molfaite, rontaite de ei prin furturi, hotii si nemerniciri . DE CE NU AM TRIMITE PE EI TOTI ACASA  LA PUSCARII CASA LOR, PE INCOMPETENTII ASTIA PENALI SI NE-AM LUA INTEGRAL SUMELE DE BANI CONFORM CU LEGILE SI ACTELE PE CARE LE DETINEM, JUDECATORUL-SINDIC REFUZA PENTRU CA NEMERNICII VIN IN FATA SA CU CONVENTII PROTOCOLARE SI PENALE, NOI NU AM SEMNAT SI NU SUNTEM DEACORD CU EI, IAR TU SI ALTII CA TINE CE FACETI, MERGETI SA VA INSUSITI SI VOI FAPTELE PENALE CARE EI NI LE ARATA, NI LE ARUNCA SI NOUA???? NUMAI DACA EI SI TU ( DE TINE NU STIU, BANUIESC CA NU) SA FI SEMNAT CONVENTII CU EI, NOI NU NE INSUSIM SI NU AVEM INTELEGI SCRISE CU EI SEMNATE. [PUNCT], ESTE PENAL CEEA CE COMIST SI FAC ADUCAND SI ALTI ADEPTI SA-I MOZOLEASCA SI PE EI CU PENAL.

 RESTITUIE IN INTEGRUM ( RESTITUTIO IN INTEGRUM ) CU PENALIZARILE SI DAUNE-INTERESE TOT, DISPONIBILIZATII 2013!!!

AU CREAT NUMAI ABUZURI:

 

LEGEA 85/2006:           Capitolul V - Infractiuni si contraventii

Art. 143
(1) Constituie infractiunea de bancruta simpla si se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la un an sau cu amenda neintroducerea sau introducerea tardiva, de catre debitorul persoana fizica ori de reprezentantul legal al persoanei juridice debitoare, a cererii de deschidere a procedurii in termen, care depaseste cu mai mult de 6 luni termenul prevazut la art.27.
(2) Constituie infractiunea de bancruta frauduloasa si se sanctioneaza cu pedeapsa de la 6 luni la 5 ani fapta persoanei care:
a) falsifica, sustrage sau distruge evidentele debitorului ori ascunde o parte din activul averii acestuia;
b) infatiseaza datorii inexistente sau prezinta in registrele debitorului, in alt act sau in situatia financiara sume nedatorate, fiecare dintre aceste fapte fiind savarsite in frauda creditorilor;
c) instraineaza, in frauda creditorilor, in caz de insolventa a debitorului, o parte din active. continuare aici: #38418 si aici
#38422
:

Legea 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie:

Art. 13
Fapta persoanei care indeplineste o functie de conducere intr-un partid, intr-un sindicat sau patronat ori in cadrul unei persoane juridice fara scop patrimonial, de a folosi influenta ori autoritatea sa in scopul obtinerii pentru sine ori pentru altul de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani.

http://www.dreptonline.ro/

COROBORAT CU MULTE INFRACTIUNI COMISE DE ACESTIA, ACESTE PEDEPSE CRESC SI DEVIN EXPLOZIVE CU URMARI ALE CONFISCARILOR AVERILOR ILICITE PANA IN PANZELE ALBE DE LA CEI CARE AU COMIS FAPTA

HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!

 SALARIILE:

DNA S.O.S. OLTCHIM RAMNICU VALCEA

 

 RESTITUIE IN INTEGRUM ( RESTITUTIO IN INTEGRUM ) CU PENALIZARILE SI DAUNE-INTERESE TOT, DISPONIBILIZATII 2013!!!

 

NU SUNTEM PE CAZ SOCIAL DISPONIBILIZATI, ASA CUM AU INCHEIAT EI DUPA DISPONIBILIZARE PE HOTIE COMPLETARE IN FURT SI CREAND CONFUZII SI ALTE ILEGALITATI... DISPONIBILIZATII 2013 AVEM DREPTURI SALARIALE DIN RAPORTUL DE MUNCA PE LEGE CCM OLTCHIM SALARII si Legea 85/2006 cu  TOATE LEGILE IN SUSTINERE