Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#37686 Re: Re:

2015-05-14 19:59

#37683: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re:  

 va multumesc dar nu am inteles ce e cu protocoalele si cine si ce a semnat

Raspunsuri

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.
Musafir

#37687 Re: Re: Re:

2015-05-14 20:08:24

#37686: - Re: Re:  

 Nu stiu daca-ti arde de glume si nu mai ma repet, iar pe aceasta  petitie in urma si pentru a evidentia poti sa afli din conversatiile trecute si  documentul este publicat mai jos a unei hotarari judecatoresti dat cu irevocabil respins, pe motiv ca este un protocol care a trimis salariile creante in insolventa  la masa credala doi ani in observatie insolventa blocate fara sa ne dam noi acordul si oprind platile in insolventa Oltchim 2013, acum dupa aprobare plan de reorganizare 2015, observam ca se continua cu  incalcari grosolane a Legii 85/2006, total penal fara  acordul nostru decizional si cu continuare incalcarii grosolane prin prioritati pe pile si alte nemernicii, aruncate, toate aceastea create intr-o directie pe care noi personal nu ne-am pronuntat si dintre noi  Burdoaza si altii care au semnat in numele tuturor ca reprezentanti, total ilegal si absurd, Piperea a spus ca unii au comis fapta in numar de patru semnatari. Iar cei care au avut procesul  hotararii postat mai jos, l-au pierdut, pentru ca isi atacau creantele salariale, o absurditate de data asta a celor care au dat in judecata pe Oltchim si pe care o evidentiaza si Piperea cat si judecatorul-sindic, dand cu irevocabila respins acest proces. Arat si de ce mai jos, nu are voie nimeni sa decida impotriva altei creante salariale sau impotriva creantelor salariale si ar mai fii si alte aspecte dar nu le pot cuprinde aici:

N-A PRIMIT NICIUN DISPONIBILIZAT O HARTIE SAU ACT IN CARE SA SE JUSTIFICE INTELEGEREA STATULUI ROMAN CU SINDICATELE SA NI SE CEARA ACORDUL SCRIS SI MASA CREDALA, CEEA CE ESTE PENAL, UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR?????

N-AM IMPUTERNICIT PE NIMENI SA SE FACA PE SUSTA PROTOCOALE IN DEFAVOAREA ALTOR CREANTE SALARIALE DISPONIBILIZATII 2013 SI ORICE FEL DE PROTOCOL IN DEFAVOAREA ALTORA...!!!!!! Alt aspect, NIMENI, ABSOLUT NIMENI NU ARE VOIE PE LEGE SA DECIDA IN NUMELE ALTEI CREANTE SAU ALTOR DREPTURI CREANTE DIN ACTELE PE CARE LE DETINE / DETINEM, CEEA CE S-A INTAMPLAT....

 PENTRU A FI MANDADAT PE CREANTELE SALARIALE TREBUIA UN JURIST SAU AVOCAT SA CONCEAPA O FORMA LEGALA IN CARE INDIVIDUAL ( DECI FIECARE IN PARTE, NU TABELAR ) ACEA PERSOANA MANDATA ALTA ENTITATE ( EX:SINDICATE )   SAU PERSOANA  ( AVOCATI, JURISTI..S.A.M.D) SA LE REPREZINTE CREANTELE SALARIALE, CEEA CE NU S-A INTAMPLAT, DIN CONTRA S-AU PRONUNTAT SALARIATII ANGAJATI PE SUME ALE SALARIATILOR FOSTI SALARIATI.  http://www.docdroid.net/

 

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA