Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post


Musafir

#336 Re: Re: Traiasca 1 MAI !

2015-05-06 15:16

#331: - Re: Traiasca 1 MAI ! 

 Cine este Toma - cine este Petre - cine este Brabete - Dar mai ales cine este ,, musafirul ,, ( fara nume ) care nu stie gramatica de-a treia ( facuse-i  ? oare ? )

Mai mult ca perfectul :

Persoana I-a singular eu făcusem 
eu făcusem 
 
Persoana a II-a singular tu făcusei 
tu făcusei 
 
Persoana a III-a singular el/ea făcuse 
el/ea făcuse 
 
Persoana I-a plural noi făcusem 
noi făcusem 
 
Persoana a II-a plural voi făcuseţi 
voi facuseţi 


Persoana a III-a plural ei/ele făcuseră 
ei/ele facuseră 


 

Din  ,, Putul Gandirii ,, :

.....................invocat dreptul la viață fizica si psihica ? Adica cum .......  psihica ?

De ce aia indiferenti sunt si ............ multi ??? Nu , aici iar ai zbarcit-o !  


Lasa-ne domnule sa mai respiram si noi , macar o zi fara operele dumitale sau , scrie o carte ( ca Becali ) si apoi 

cumpara-ti toate exemplarele , tot tirajul , ca COPOS ( scuzati cacaoa ! )

 

OFF TOPIC - este atunci cand bati campii , adica esti pe langa subiectul tratat ! Dar te bagi si tu in seama , de !

Raspunsuri

VALLI

#340 Re: Re: Re: Traiasca 1 MAI !

2015-05-07 11:06:28

#336: - Re: Re: Traiasca 1 MAI ! 

 DOMNULE 336 DUMNEATA DE FAPT CE VREI DE CE TE LEGI DE OAMENII BOLNAVI SAU DE CEI CARE DOAR VOR SA NE AJUTE ,NU AR FI MAI CORECT SA  VA GASITI ALTE PREOCUPARI SI SA NU MAI TULBURATI OAMENII CU AFECTIUNI GRAVE CARE AU NEVOIE SI DE UN SPRIJIN MORAL PE LANGA MEDICAMENTELE MULT ASTEPTATE? SAU SUNTETI  PRIETEN CU DOMNUL CARE MI-A SPUS MIE CARE AM O VARSTA SI VREAU SA TRAIESC  FARA SA SUPAR COPII "DUMNEATA VREI SA MORI FARA VIRUS ?PENTRU CE MAI LUPTI?  SA AVETI PARTE DE SANATATE .