Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#35005 Re: Disponibilizaţii bolnavi de cancer de la Oltchim au primit câte 10.000 de lei!

2015-03-04 18:44

#35001: - Disponibilizaţii bolnavi de cancer de la Oltchim au primit câte 10.000 de lei! 

Acesta le-a impus să semneze planul de reorganizare al combinatului altfel nu vor vedea un leu nici ei, nici următorii 1300 de angajaţi propuşi pentru disponibilizare. Disponibilizaţii au acceptat propunerea chiar în baza unui acord scris şi a promisiunii ferme că cei 15 bolnavi de cancer îşi vor primii măcar o parte din salariile compensatorii."

Timpul de Valcea deziformeaza sau e prost informat sau ia informatia dintr-o singura sursa.

Sunt unul dintre participantii la dialog si pot spune ca nu ne-a fost impusa nici-o conditie de semnare a planului de reorganzare  si nu a existat nici-un acord scris, cum de asemenea eu unul nu am acceptat si nici nu voi accepta propunerea de a semna.

Semnarea sau nesemnarea planului de reorganizare estte optiunea fiecaruia dar consider ca o data ce ti-ai dat acceptul ca si salariat risti sa fi primul plecat, De ce? Pentru ca avand semnatura ta  , inseamna ca ai fost deja de acord cu planul de reorganizare si restructurare si nu mai ai nici-o cale de atac

Raspunsuri

CHIMISTUL
Musafir

#35006 Re: Re: Disponibilizaţii bolnavi de cancer de la Oltchim au primit câte 10.000 de lei!

2015-03-04 18:48:49

#35005: - Re: Disponibilizaţii bolnavi de cancer de la Oltchim au primit câte 10.000 de lei! 

 Sa dea canceru in toti mincinosii care spun asta.

SA DEA BOALA IN VOI SI IN NEAMUL VOSTRU DE JIGODII CARE AMENINTATI SALARIATII. CA DACA NU SEMNEAZA MIZERIA AIA DE PLAN VOR FI DATI AFARA. 

BLESTEMATI VETI FI. SI SA FITI SIGURI CA NU VETI SCAPA DE BLESTEMUL SALARIATILOR PACALITI DE VOI.

uite eu nu semnez pentru ca stiu ca semnand sint de acord sa-mi primesc drepturile la sf. asteapta.

cind so coace oltchimul si se va vinde adica,


Musafir

#35007 Re: Re: Disponibilizaţii bolnavi de cancer de la Oltchim au primit câte 10.000 de lei!

2015-03-04 18:53:24

#35005: - Re: Disponibilizaţii bolnavi de cancer de la Oltchim au primit câte 10.000 de lei! 

 O gandire corecta, bravo, de-ar fi toti colegii asa. Intrebarea este, daca se considera de catre ministerul economiei suma de ajutor social sau scadenta din suma reala a drepturilor salariale, ceea ce n-ar fi corect prentru ca pe protectie sociala si cazuri grave se pot aloca aceste sume fara sa afecteze drepturile efective ale celor indreptatiti? Drepturile salariale neavand voie sa fie atinse sau speculate in interesul altor parti.