Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#30553 Re: Re:

2014-12-07 16:08

#30552: - Re:  

 Personajul nu este creatia autorului, fireste - exprimarea a fost cam... plastica -  personajul insa a fost lasat, incurajat sa se exprime in acest mod. Personajului i s-au creeat premisele exprimarii sale prin ceea ce s-a "prezentat" aici, ori aici s-au impartit injuraturi in stanga si-n dreapta... Cam despre asta era vorba. Ori, interesul cu acesta petitie era altul, zic eu.

Si da, de afara vezi lucrurile un pic mai obiectiv. Te astepti sa vezi un apel la unitate nu trivialitati, chestii rasiale, ca unii sunt analfabeti, tigani si... tot asa. Cam asta era ideea. Din nefericire, ca dl Fota sunt foarte multi prin Oltchim, numai ca aia nu se exprima pe aici pentru ca nu au habar sa foloseasca un calculator.

Si sa nu uitam SINDICATE=OAMENI si cu asta cred ca am spus totul, aluatul este acelasi indiferent de apartenenta! STATUL-OAMENI si, putem continua!

Eu as fi vazut altfel un apel pentru SALVAREA din titlu, dar, asta e alta discutie, cred.

Raspunsuri


Musafir

#30554 Re: Re: Re:

2014-12-07 16:22:44

#30553: - Re: Re:  

 Eu sunt musafir ca si tine, nu raspund de faptele altora. Multumesc. Eu am fost catre unitate, discernamant  si sunt mereu spiritul unirii, alti au dezbinat, insa cand era vorba ei au fost pe susta la decizii impotriva noastra a tuturor luand decizii in incaperi si cand ieseau fugeau de rupeau pamantul de noi, apareau aici si spurcau tot, oare de ce sa asistam la umilinta asta???? Condamn ura de orice fel si instigarea!!! 

Sunt oameni si oameni, domnul Chitoiu stie de ce a creat un SVO si asmutit sa distruga tot, asa a spus personal, o poate confirma cel care a trait aceasta fapta si declarata public la o televiziune locala. SLO si restul sindicatelor  au raspundere pe CCM, cum se face ca au fost pe aceeasi limba cand s-au deturnat sumele de bani si cand totul mergea pe reaua vointa a lor comuna si fara acordul nostru, iar locotenentii lor sindicalisti stateau de asmutit oamenii si clasele sociale intre ele, mintindu-i, fugarindu-i la propriu, agitandu-i, debusolandu-i, dezamagindu-i, urandu-i de moarte..., si de ceva timp fugeau ei de disponibilizati, fug si acum, sau spun numai cretinisme, incalcand legea si creand agitatie in sufletele oamenilor necajiti, asa au decedat unii din noi iar altii sau imbolnavit mai grav si altii au alte necazuri grele si deosebite..., sperand ca li se face dreptate pe munca lor si salariile neprimite.

Cu stima.