Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#30552 Re:

2014-12-07 15:51

#30550: -  

 Este un pic sau mare confuzie si amalgam din ce ati scris, imi pare rau sa va contrazic, partial vedeti una si realitatea este drama prin care trecem noi. Personajul nu e creatia autorului, cum nimeni nu este autorul altuia.  N-am inteles nimic din ce scrieti. Stati sa ne intelegem, noi discutam din august 2012  Oltchim si conducere impusa de la CET Govora, maimute,  pentru ca foarte multi au un astfel de comportament, nu uitati cum a iesit Mihai Balan cu slitul deschis in fata camerelor de filmat  si presei cu multe alte comportamente fata de noi la adresa noastra pana de curand aratate peste tot in presa si in fata noastra in dispret, toti care au fost si sunt la conducerea Oltchim si la conducerea STATULUI ROMAN si TOATE SINDICATELE, stim si Hamlet si Ofelia si multe altele... Toti salariatii (fosti si actuali)  fiind injositi, umiliti, inraiti, agasati, fugariti la institutii in bataie de joc, greve, mitinguri, deturnari de la a avea aparare avocati care sa ne reprezinte corect, acestia doar lundu-ne banii si ei,  ... si multe altele.... s.a.m.d, au avut si au in continuare aceste comportamente fata de noi pe banii si sanatatea noastra irosita in van, este dovedit din ceea ce fac si insista sa  ne arate..., impreuna cu actuala conducere cu toate faptele lor.... Nu am injurat si nici nu fac asta, poate mi-a mai scapat o expresie dar nu injuraturi de toata jena sau instigari la alte fapte, pentru ca nu ma caracterizeaza, aici pe petitie  s-a aratat  ceea ce au facut acestia  si probe doveditoare oricand oricui chiar detaliate public si comportamentul lor din august 2012 pana azi  decembrie 2014 si umilintelor prin care trecem noi zilnic, impreuna cu dovezile noastre care le detinem. Am aratat doar ce s-a intamplat cu aceste personaje si aratam mereu faptele celor care ne-au adus aici azi in situatia care suntem si dovezile si probele noastre. Vedeti din exterior si scapati chiar  adevarul, facand o mare confuzie si se observa adevarul, pareti un om care poate intelege, da incurcate sunt itele si faptele..

Cu stima un musafir.

SLO NU A FACUT NIMIC SA-SI APERE SALARIATII, DIN CONTRA A PARTICIPAT VOIT LA DISTRUGERE SI INCA CONTINUA...., AU FOST CU GANDUL LA CUM SA LE OPRIM ASTORA BANII SALARII IN OLTCHIM, ASTA A FACUT SLO SI IESIRI FIRAVE PRIN PRESA SA NE MAI LINISTEASCA CA VEZI TU CE LUPTA EL DE PE SCAUN IN BIROU, NU SI ACOLO UNDE SE JUDECA INSOLVENTA OLTCHIM LA TRIBUNAL CU DOVEZI SI APARARE SOCIETATE SI SALARIATI (FOSTI SI ACTUALI)...!!!!!

Raspunsuri


Musafir

#30553 Re: Re:

2014-12-07 16:08:42

#30552: - Re:  

 Personajul nu este creatia autorului, fireste - exprimarea a fost cam... plastica -  personajul insa a fost lasat, incurajat sa se exprime in acest mod. Personajului i s-au creeat premisele exprimarii sale prin ceea ce s-a "prezentat" aici, ori aici s-au impartit injuraturi in stanga si-n dreapta... Cam despre asta era vorba. Ori, interesul cu acesta petitie era altul, zic eu.

Si da, de afara vezi lucrurile un pic mai obiectiv. Te astepti sa vezi un apel la unitate nu trivialitati, chestii rasiale, ca unii sunt analfabeti, tigani si... tot asa. Cam asta era ideea. Din nefericire, ca dl Fota sunt foarte multi prin Oltchim, numai ca aia nu se exprima pe aici pentru ca nu au habar sa foloseasca un calculator.

Si sa nu uitam SINDICATE=OAMENI si cu asta cred ca am spus totul, aluatul este acelasi indiferent de apartenenta! STATUL-OAMENI si, putem continua!

Eu as fi vazut altfel un apel pentru SALVAREA din titlu, dar, asta e alta discutie, cred.