Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

MAI BINE PROPUNEAI PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC
Musafir

#29630 Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea.

2014-11-24 14:23

hateri = MISOGIN este Gheorghe Piperea => persoana stapanita de manie

" Dragi prieteni si stimati hateri, vad ca se vehiculeaza numele meu prin presa ca posibil consilier prezidential. Ar fi o mare onoare pentru mine daca dl Iohannis m-ar considera demn de a fi consilierul sau. De altfel, m-am simtit onorat sa particip la lansarea candidaturii dlui Ioahannis, in 29 sept, la Parlament, cu un speech pe problemele reale si arzatoare ale justitiei noastre de azi.
Dar : (i) nu mi-a propus nimeni asa ceva, nici oficial, nici neoficial;
(ii) nu as putea accepta sa fiu consilier prezidential cu salariu si cu functie publica, intrucit acest statut m-ar face incompatibil cu calitatile de avocat si practician insolventa, iar succesul in cele doua mari proiecte in care sunt implicat (litigiile colective contra bancilor si insolventa Oltchim) ar putea sa intirzie prin plecarea mea intr-o astfel de functie; (iii) cred ca fac o treaba mult mai buna din pozitia de avocat si practician in insolventa, independent de politica; nu m-as descurca in pozitia de functionar public; daca dl Presedinte va vrea sa stie pozitia mea sau sa utilizeze expertiza mea pe domeniul justitiei si al economiei, va fi o mare onoare sa ii stau la dispozitie, oricind, oricit va considera necesar. "

Raspunsuri


Musafir

#29634 Re: Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea.

2014-11-24 14:33:08

#29630: MAI BINE PROPUNEAI PLNUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC - Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea. 

       Oricum esti "incompatibil cu calitatile de avocat si practician in insolventa" prin faptul ca esti sau ai fost si aparator al unor firme aflate in litigiu cu Oltchim.

       Oricum o sa pleci cat de curand, voit sau nevoit, fortat sau nefortat si in mod sigur urat si injurat, de la Oltchim, din pozitia ta de "practician in insolventa".

MAI BINE PROPUNEAI PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC

#29635 Re: Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea.

2014-11-24 14:34:17

#29630: MAI BINE PROPUNEAI PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC - Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea. 

 Pentru Piperea este un succes atata timp cat ingroase buzunarele pe nervii si sanatatea oamenilor, unii au si decedat, pe necazurile lor si problemele  pe care le au.

hateri = MISOGIN este Gheorghe Piperea => persoana stapanita de manie

"iar succesul in cele doua mari proiecte in care sunt implicat (litigiile colective contra bancilor si insolventa Oltchim) "