Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#28974 Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHI

2014-11-12 14:33

#28971: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 - Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHIM : 

 te-am intrbat de ce in decizia ta nu e trecut si articolul 67 din legea 53/2011 , dar tu raspunzi doar la ce vrei tu si o tii pe a ta. Procedura de disponibilzare aplicata este procedura simplificata , adica este faza a doua a insolventei si anume aceea in care societatea trece de perioada de observatie spre lichidare/faliment, Oare cat de inversunat poti sa fii sa nu observi ca de fapt ai fost inselt, pacalit si ca de fapt este posibil si mai mult ca sigur sa ramai repetand la infinit, creanta ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Raspunsuri

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-12 14:37:31


CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006
Musafir

#28980 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OL

2014-11-12 14:42:34

#28974: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHI 

 EU CRED CA TE UITI LA ALT FILM SAU AI ALTA PRETENTIE CARE TU NU O VEZI CA ESTE TRECUTA ACOLO:

- Dipozitiile art.86 alin.6 din Legea 85/2006 privind procedura insolventei coroborat cu art.65. si 66 din Codul Muncii-repuplicat si art. 36 din Contractul Colectiv de munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

Art. 67 este trecut in CCM, OUG SI HG  ai inteles !!!!!!! Sunt una si aceeasi (chiar mai solid consolidat acea din CCM ), CCM are drept pe Codul Muncii pentru ca dupa el este facut si aprobat de judecator. Cu ce te incalezea ca mai trecea un articol similar cu cel din CCM care este preluat din Codul Muncii- republicat.