Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#27883 Re: Re:

2014-10-21 21:05

#27882: UITE CUM AU TRECUT EI SI MULTI ALTII PRIN VL. SI AG.,FARA SA-I DERANJEZE NIMENI CU INTREBARI...! - Re:  

 De filozofi si cozi de topor ca tine e tara plina. Daca esti disponibilizat , oare pentru ce trebuie sa vii la prefectura? Nu am dat un numar ca tine , am zis cat mai multi. Nu m-am referit nici la cei morti (dumnezeu sa-i ierte si sa le fie tarana usoara) , nici angajatii pentru ca ei inca mai viseaza si spera la un servici (din pacate cred ca e doar un vis) , nu am facut apel nici la cei bolnavi si nici la cei plecati peste granitele tarii, am zis cat mai multi.

LUNI e oricum tot luni 27 Oct. (normal 2014). Ca ceasul se da inainte sau in urma cu o ora 9:00 e tot 9:00. Cel mai important e ca nu se da anul cu un an inainte sau inapoi(atunci chiar era o problema).

Referitor la starea pe care o traiesti si la fel ca tine multi alti colegi, cred ca nu iti pasa pentru ca daca ti-ar pasa sau mai concret daca ne-ar pasa am lua exemplul celor de la Mechel Campia Turzii.

"EEEE UITE ASA AM TRAIT NOI CU ASTFEL DE OAMENI CA VOI. DOI ANI RISIPITI,

EEEEEEE UITE ASA AM TRAIT NOI CU ASTFEL DE OAMENI CA TINE.

Da intradevar doi ani risipiti din cuza unora ca tine. Unii dintre noi stim ce vrem dar suntem prea putini. Nu avem cu cine.

 "NU STITI BAAA CE VRETI, DAR VOI VRETI....!!!!!!!!!!"

Tu stii ce vrei? Si daca sti ce vrei , ce ai castigat pana acum?

Raspunsuri

UITE CUM AU TRECUT EI SI MULTI ALTII PRIN VL. SI AG.,FARA SA-I DERANJEZE NIMENI CU INTREBARI...!

#27884 Re: Re: Re:

2014-10-21 21:17:00

#27883: - Re: Re:  

 Dumnezeu, sa fim si noi civilizati in exprimare, cu D mare altfel te cred ateu si doar ce ai scris de bietii colegi care au avut soarta sa treaca la cele vesnice fara sa aibe si ei parte de bucuria muncii lor...ufffff.... Ce drama traim toti.

Si daca e luni este cafeau la Cornoiu sau la Cilea sa stim si noi "PROSTIMEA" CARE NU SERVESTE CAFELE, ce facem pe acolo... Intra-devar DOI ANI RISIPITI SI ALERGATI PE LA PORTI INCHISE SAU MESE GOALE SI IDEI TAMPE SI FARA NICIO FINALIZARE. TU AI SCRIS CA E ULTIMA SANSA BLA,BLA,BLA,CRA,CRA,CRA SI ACUM VI SI MIORLAI CA UN PISOIAS CA N-AI ZIS SA VINA CAT MAI MULTI...., BAAAAA BINE CA AICI RAMANE SCRIS SI NU O POTI RASUCII....

OARE CATE ULTIME ISPRAVI DIN ASTEA AI FACUT SI TE TI DE ELE....EROULE, STATUILE NE FACEM IN FATA CLADIRII ALBE CU VEDERE SPRE BUCURESTI, ASTEPTAM PE PIPEREA...

DEMERSUL TAU E CORECT, NU M-AM LEGAT DE ASTA, INSA AI AFIRMAT CA E SENZATIONAL SI ULTIMA CE....???? CAFEA, PLEACA AIA DIN PREFECTURA SI CONSILIUL JUDETEAN, ASTA STIU, PENTRU CA SUNT ALEGERILE SI LE PIERD.

Sa intelegem de la tine acum, ai primit cumva deja raspuns de la Valcov??

Arunci idei dar nu le completezi...

Ne pasa firesc, dar sa stim toti la ce te referi!

EEEE UITE ASA AM TRAIT NOI CU ASTFEL DE OAMENI CA VOI. DOI ANI RISIPITI, NU STITI BAAA CE VRETI, DAR VOI VRETI....!!!!!!!!!!


Musafir

#27889 Re: Re: Re:

2014-10-22 07:03:16

#27883: - Re: Re:  

 Nu ai spus de ala sa vina, nu ai spus de ailaltii sa vina, nu ai spus de altii sa vina, nu spui de altii sa vina, trage linie si vezi cati iti dau in calcul la cati sunt apti de prezenta, dupa vi si plangi, ... stai ca n-au venit si nu fac si nu bla,bla,bla,bla..., baaaa unii chiar mie mila de ei de asta ma iau de tine care esti un pierde timp si pierde tot...LASA-MA CU EROISMUL TAU RATAT, DACA ERAI SMECHER AVEAM TOTI SUMELE PRIMITE...

Parca am semna pontajul la cladirea alba sau mai apar alti alergatori care spun hai la Oltchim, hai la guvern, hai ca ma distrezi copios cand vad ambitia ta dusa la extrema dar fara temei si finalizare, macar de ai aveau si tu un dosar plin cu date acolo sa prezinti cap-coada problemele, vezi sunt 929 de cazuri diferite si-n acte pentru ca am plecat acasa cu diferite calcule pe CCM,  iar de gargara si pacalici la dialog am avut parte continuu..., s-au rotit hotii la "dialog " sau ne-au dat ignor  si mintit, leafa lor si incasarile le-au primit chipurile pe activitate tot cu noi.... Baaaa, este tragic comica, dar astia si-au batut joc de noi si de sanatatea noastra (UNII AU DECEDAT), cat si de banii nostri furati in campanii electorale sau dracu stie unde au sifonat ei sumele... Ai uitat cand fugea tip-til jagardeaua de Cilea, Persu si madam Dobrete pe langa noi in campanie electorala pentru europarlamentare si muuulte alte evenimente de mie imi e scarba numai cand imi aduci aminte. Tie iti place ca un mos putred la minte si la corp sa faca misto de tine in halul asta MINTIND CONTINUU SI OBSTRUCTIONAD TOT IN JURULUL LUI, ala este Cilea si satana este Cornoiu, diavolii in ochii tai, au placere sadica sa ne minta si sa te vada tarandu-te ca o taratoare sa le ceri tu, sau eu, sau noi.... PENTRU CA EI N-O SA DEA NIMIC, DECAT PARTIDUL LOR UNIC INTRE EI CAPII HOTIILOR PRIMESC,  TREZIREA CA MAI AVEM UN PIC SI NE PUNEM STAMPILELE PE INCA MULTI ANI DACA TU LE JOCI SI LE CANTI INTERESELE LOR ACOLO, ASTIA FURA SI NU LE PASA DE NOI, CUM NU LE-A PASAT NICI PANA AZI, MINUNI NU EXISTA PENTRU EI, NOI SPERAM LA MINUNI... PE BANII NOSTRI , DREPTURILE NOASTRE SUNT LEGALE SI OBLIGATORII DE ACHITAT, CATA MINCIUNA AM SUPORTAT DE LA EI SI SUPORTAM PENTRU A NU MAI MINTII....

Poate vrei lucruri extreme sau drame, e uite ca au fost si sunt chiar intre colegii de la noi si la nivelul tarii meru, pe tiranii hotiilor NUMAI DNA II SCOATE SI MOARTEA DE ACOLO SA MAI FURE, NOI nu ii scoatem din cretinismul lor, asa vor ei sa fie cretini.... NE FURA SI LA VOT, PENTRU CA ASTA STIU EI, pentru a ne face  pe noi cum le sta la botul ala plin de cacat si infectie in cap..., imputiti de baleee infecte si urat mirositoare..ueeehhh scarbele mamii lor.

APROPO SE MAI LEAGA CILEA DE PORTILE OLTCHIM CU LANTURI, PENTRU  CA IERI TAIA  ABURUL DE LA CET GOVORA DE MANA CU HOTUL DE MIHAI BALAN SI COCLETII..???? SINDICATELE STIM CA NUUU, FEREASCA DUMNEZEU SA VEDEM NOI CONDUCATORI SACRIFICATI, FUG DE RUP PAMANTUL SI SUNT PREA PREOCUPATI CUM INCHID EI OLTCHIMUL.