Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25394 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-20 22:39

#25393: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Iti multumesc pentru intelegere, da putem bea o apa si putem chiar purta un dialog amiabil.

Probabil daca existau mai multe dialoguri, amiabile sau chiar mai putin amiabile (si astea pot fi uneori constructive) , poate alta era situatia acum.

Daca noi nu reusim sa ne adunam si sa avem  dialoguri , sa stabilim o strategie , nu ne vom lua niciodata banii chiar daca legea e de partea noastra.

Hai mai bine sa reusim sa creeam o emulatie , vreau sa le dam acestor nemernici o lectie. Chiar crezi ca ei nu tremura cu gandul la ceea ce au facut? Iti spun eu ca tremura numai ca ei se bazeaza pe faptul ca oamenii si-au epuizat deja amaratele alea de venituri si nu se mai pot mobilza, ca tot din motive financiare nu mai pot face alte intampinari, ca multi sunt naivi (cu scuzele de rigoare dar asta e realitatea ) nu vor mai stii ce sa faca pentru ca avocatii mituiti deja i-au parasit dupa ce le-au luat banii (apropoo stimata doamna Dinu, cum merge masina cea noua achizitionata din banii unor oropsiti ai sortii? vezi ca trebuie sa te duci pe la multi popi, chiar episcopi). Hai ca am cam deviat.

Noapte buna.

Raspunsuri


Musafir

#25395 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-20 22:47:44

#25394: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Si eu multumesc de dialog, dar incearca sa citesti si dupa sa te arunci in vant sau tornade.

Am plecat ca disponibilizati in viteza si sti foarte bine ce agitatie era atunci, dupa brusc si foarte repede...in directii care le sti si tu, de aici si confuzia, multi care habar nu au avut ce fac si mai mult rau au adus si nici acum nu au limpezite si solutionate clar situatiile, comit greseli la fel ca la inceput...ufff cate s-au intamplat...

Strategia este ca ROMINSOLV si BDO sa fi dat drumul la PLANUL DE REORGANIZARE INCLUS CU PLANUL DE PLATI FINALE CREDITORI, asta e solutia.

Toate structurile de aplicare a legii si toate institutiile urmaresc si strang probele necesare sa actioneze pe situatia creata pana azi la Oltchim. Pentru ca tot nu ne vede nimeni, fi convins ca cine trebuie, o sa-i intrebe pe toti participantii din combinat de faptele lor.

Noapte buna si sa auzim de bine.

p.s Din cauza asta insist CONDUCERII OLTCHIM SI TUTUROR AUTORITATILOR, DATI BANII OAMENILOR, MACAR SA NU MAI FIE IAR FURATI DE AVOCATI CARE PROFITA DE EI SI  DISPERAREA LOR PRENTRU RECUPERARE A CREANTEI PRIMITE LA DISPONIBILIZARE (BANII LOR SI MUNCA LOR DE-O VIATA ), DATI SUMELE BANILOR PLATI COMPENSATORII PENTRU CA FOARTE MULTI SUNT IN SITUATI FOARTE, FOARTE,FOARTE GRAVE...

SA INCEAPA PLATILE CATRE CREDITORI, PRIMII SALARIATII (PLATILE COMPENSATORII SI ANGAJATI)

 

DATI BANII TUTUROR SI NU NE MAI VEDETI PE PETITIE SAU PE LA VOI IN AUDIENTE, MITINGURI, SEDINTE,TRIBUNAL...!!!

VA OBLIGA LEGEA SA NE PLATITI SALARIILE TOATE CATRE NOI  LA ZI!!!!

 

SI  EVITATI  FALIMENTUL!!!!!

 

SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII SI ANGAJATII.