Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25378 Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!”

2014-08-20 19:22

#25376: - Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!” 

 Piperea impacheteaza minciunile guvernarii in polei. E clar ca nu se doreste reabilitarea Oltchim sau Arpechim. Nu este decat o noua metoda de sifonare de bani, mult mai elevata decat cea practicata de dl. Roibu.

Cu toate acestea, singurii care au de suferit sunt salariatii dar mai ales disponibilizatii.

Suntem dezbinati din toate partile, mintiti, furati.

Cred ca ar trebui sa ne organizam, sa mergem la tribunal, la sediul Oltchim la dl Stanescu.

Raspunsuri


Musafir

#25385 Re: Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!”

2014-08-20 21:41:26

#25378: - Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!” 

 Piperea = Hot de buzunare .

Asta doar ca a gasit mediul propice , adica prostia. Prostia asta nu e de partea lor si ne apartine noua disponibilizatilor.

Felicitari Hot de buzunare.

Nu va e ma jena de voi si de familiile voastre cand stiti acum foarte bine ca banii vostrii s-au dus in buzunarele lui Talpasanu , aceasta eminenta cenusie a OLTCHIM-ului care cumuleaza pensia cu salariul ala dolofan luat din banii vostrii? Nu va e ma rusine cand stiti ca Alinut Smeut , cel care vine si va abureste cu banii o sa vi dea la privatizare si dupa privatizare va va spune ca vi va da la faliment si la faliment va va spune ca vi va da la Sfantul Asteapta? Nu va e ma rusine sa stati acasa si sa asteptati pere malaiete cand stiti ca banii vostrii s-au dus in salariile unor parveniti ca Spirii? 

Jalnici mai sunteti mai disponibilizatilor, oameni de cacat mai sunteti mai disponibilizatilor, tare prosti mai sunteti mai disponibilizatilor.

AMIN


Musafir

#25396 Re: Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!”

2014-08-21 07:42:01

#25378: - Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!” 

Piperea impacheteaza minciunile guvernarii in polei."

Impacheteaza pentru ca a gasit climatul propice (prostia, lasitatea), impacheteaza pentru ca a gasit un mediu corupt si fara putere de replica (vezi SLO), impacheteaza pentru ca intai de toate au dezbinat , dar tot pe fondul mediului gasit sau pregatit dinainte (vezi cazurile Cernev, Coclet,, Balan)

Piperea nu e nimic altceva decat un Hot de buzunare , un sut de bucuresti care a profitat de cele mentionate mai sus.

Pot merge mai departe si chiar nu gresesc, Piperea e un "criminal" , el nu a facut nimic altceva decat un mic genocid la adresa celor disponibilizati (dar stati linistit ca veti urma si voi).

Da domnule Piperea (pardon , hot de buzunare) sunt oameni care  deja nu mai pot sa-si cumpere tratamentul lunar , in curand vom ajunge sa murim cu zile, sunt oameni care au probleme mult mai grave  au copii cu afectiuni grave de sanatate si nu mai pot sa si-i trateze, sunt oamenii care poate in curand vor fii dati afara din case de executori.

Ce zici domnule Hot de buzunare , esti un "criminal in serie", esti un hot de buzunare atata timp cat mie OLTCHIM-ul mi-a emis adeverinta de venit in care figureaza ca eu mi-am primit platile compensatorii? 

 Esti un hot de buzunare atata timp cat mie CEI DE LA FINANTE mi-au emis adeverinta fiscala  in care figureaza ca eu mi-am primit platile compensatorii si mi s-a oprit si impozit la acei bani?

Justificarilepe care le faci tu prin gura lui Alinut cel Viteaz , sunt doar pentru prosti. Nu poti impozita vant domnule Piperea, dar vezi ca "vant semeni, vant vei culege" pana la urma toate au o rezolvare nu se poate sa mearga toate asa la infinit.

Cu multa stima domnule Piperea (ADICA SA MA CAC PE TINE)