Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #25396 Re: Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!”

2014-08-21 07:42

#25378: - Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!” 

Piperea impacheteaza minciunile guvernarii in polei."

Impacheteaza pentru ca a gasit climatul propice (prostia, lasitatea), impacheteaza pentru ca a gasit un mediu corupt si fara putere de replica (vezi SLO), impacheteaza pentru ca intai de toate au dezbinat , dar tot pe fondul mediului gasit sau pregatit dinainte (vezi cazurile Cernev, Coclet,, Balan)

Piperea nu e nimic altceva decat un Hot de buzunare , un sut de bucuresti care a profitat de cele mentionate mai sus.

Pot merge mai departe si chiar nu gresesc, Piperea e un "criminal" , el nu a facut nimic altceva decat un mic genocid la adresa celor disponibilizati (dar stati linistit ca veti urma si voi).

Da domnule Piperea (pardon , hot de buzunare) sunt oameni care  deja nu mai pot sa-si cumpere tratamentul lunar , in curand vom ajunge sa murim cu zile, sunt oameni care au probleme mult mai grave  au copii cu afectiuni grave de sanatate si nu mai pot sa si-i trateze, sunt oamenii care poate in curand vor fii dati afara din case de executori.

Ce zici domnule Hot de buzunare , esti un "criminal in serie", esti un hot de buzunare atata timp cat mie OLTCHIM-ul mi-a emis adeverinta de venit in care figureaza ca eu mi-am primit platile compensatorii? 

 Esti un hot de buzunare atata timp cat mie CEI DE LA FINANTE mi-au emis adeverinta fiscala  in care figureaza ca eu mi-am primit platile compensatorii si mi s-a oprit si impozit la acei bani?

Justificarilepe care le faci tu prin gura lui Alinut cel Viteaz , sunt doar pentru prosti. Nu poti impozita vant domnule Piperea, dar vezi ca "vant semeni, vant vei culege" pana la urma toate au o rezolvare nu se poate sa mearga toate asa la infinit.

Cu multa stima domnule Piperea (ADICA SA MA CAC PE TINE)