DREAPTA JUDECATA - RESPECTAREA PREZUMTIEI DE NEVINOVATIE

Quoted post


Musafir

#30 Re: stoicut

2011-08-23 00:12

#29: stoicut - stoicut 

 cum ziceam la un moment dat: este asa de usor sa vorbesti despre altii...si intreb din nou: oare cum s-ar apara dl. stoicut daca ar fi atacat si n-ar avea de ales? oare ar folosi o perna cu pene? Intamplator, unii dintre noi va cunoastem si ii cunoastem personal si pe toti cei amintiti, iar cu unii suntem chiar prieteni. Unii dintre ei probabil nu au intrat in contact cu acest subiect, iar altii, chiar au semnat aceasta petitie. Poate aruncati o privire printre semnaturi si o sa va intrebati de ce  sunt de partea lui Brata? Iar eu am sa va spun ca sunt de acord cu ei si am semnat la randul meu. Nu uitati ca inainte de a fi sportiv, este tanar, apoi, mai lasati federatia si cu atat mai mult contributia cui???? Despre ce investitii vorbim? Despre ce viitor vorbim pentru un sportiv care-si sacrifica tineretea si aduce rezultate (chiar asa, mergand din cand in cand la club). despre ce viitor vorbim in judo-ul romanesc? cu ce se mai alege un judoka de performanta astazi? federatia nu este in stare sa promoveze macar la un nivel de bun simt competitiile de judo importante din tara, dar sa avem mai multe pretentii. poate ar fi interesant sa va intrebati de ce la competitiile din Romania, indiferent de nivel, spectatorii sunt in cel mai fericit caz cativa fosti judoka si apropiati de-ai lor, asta daca printr-o minune au aflat si s-au sunat reciproc sa se anunte ca altfel, asa cum s-a intamplat acum vreo 2 ani in Bucuresti, nici pe usa de la Polivalenta nu se vedea bine ca exista un concurs international de judo si au asistat aproape numai competitorii. in curand federatia nu va mai avea nici macar pe cine sa critice in ritmul asta.si poate chiar ar merita asta. spun inca o data: rusine federatiei, rusine COR ca nu au incercat sa afle adevarul inainte de a da verdicte. Imi pare rau pentru situatia in care a ajuns acel baiat care a luat bataie, dar asta nu dovedeste ca nu a fost vinovat. si inca o data domnule stoicut ATENTIE! omul n-a murit si nu cred ca este cazul sa-l consideram criminal pe cel care l-a batut, doar asa, din oficiu, cat sa ne dam importanti

Raspunsuri


Musafir

#37 Re: Re: stoicut

2011-08-29 13:48:13

#30: - Re: stoicut

Sasi dea demisia DL Morar si Dl Savu sa le ia Stoicut locul,nu?? =))=))=))=))  buna asta .....

Inainte sa vorbiti mai bine ati gandi de 2 ori inainte ce ziceti ... bine a zis cel care a scris mai sus .... Cand luau medalii Brata si Radu era bine nu??.... Va mandreati cu ei, .... acum ca au fost atacati si s-au aparat gata s-a terminat tot?? Ei sunt putinii dintre judoka care reprezinta Romania la cele mai importante competitii internationale asa ca atunci cand ei erau la antrenament sau se pregateau de o competitie ALTII, stateau la o bere .... sau mai multe pe cine stie unde ... Si sa nu mai vorbim de alte sacrificii cum ar fi dureri, accidentari si altele ... Bine ca i-au dat drumu lui Dan si sa speram ca totul se va termina cu bine pt Brata si Radu :X ... suntem alaturi de voi baieti :X