Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#22574 Re: S-a explicat pentru inaptii care balmajesc

2014-06-20 14:44

#22567: - S-a explicat pentru inaptii care balmajesc

Replica nu era pentru tine. Probabil te-ai grabit sau nu ai inteles nimic. In ceea ce priveste legea insolventei sa stii ca vorbesti cu unul care a citit-o si rascitit-o. Vorbesti cu unul care cand toti spuneau ca nu putem fae nimic pt. ca sunt protejati de insolventa eu le spuneam ca nu e adevarat ca asta nu ii exonereaza de plata salariilor compensatorii , dimpotriva ii obliga pentru ca in perioada de insolventa  societatea nu poate sa mai creeze alte creante. Orice creanta formata poate duce la faliment daca acesta este cerut. Deci legea ii obliga chiar la efectuarea platilor curente numai ca noi traim in Romania si se merge pe premiza "multi da prosti".

Raspunsuri


Musafir

#22577 Re: Re: S-a explicat pentru inaptii care balmajesc

2014-06-20 14:52:43

#22574: - Re: S-a explicat pentru inaptii care balmajesc

Corect. Si va spun ca nu sunt multi cum cred ei si nici prosti, pana in zilele astea au fost si oameni cu creier, dar niste mascote, sorcove si vedete tv, sau telenovelisti au crezut ca fac ei/ele..etc.... Si scarba iti vine numai cand ii vezi, atunci cand cei 929 disponibilizati au fost luati peste picior de catre cei care trebuia sa aplice legile si deciziile date tot de ei, primite de noi, dar neacordate noua, am mai scris, OLTCHIM ARE O INSOLVENTA ATIPICA, nicio societate in insolventa nu i-sa intamplat atatea nereguli....Eu nu-i jignesc daca macar au putina luciditate sa inteleaga ca nu li se cuvine orice, cum nu li se cuvine nici sa vorbeasca in numele celor 929 de oameni, chiar daca ei sunt unu sau cinci sau zece, N-AU VOIE SA  SE PRONUNTE IN NUMELE NOSTRU DECAT DACA PREZINTA DOVEZI PENTRU A FI IN BENEFICIUL TUTUROR SI CU ARGUMENTE, NU CU POVESTI SI CONTRE AIURITE CUM FAC UNII, de aici am devenit bataie de joc a statului roman si a legiuitorilor, care ne-au dat verditul care l-ati pus dumneavoastra, eu nu-l  mai repet, SUNT MULTI DIN CEI 929 CARE NU SUNT PROSTI SI AU O INTELIGENTA PESTE MEDIE, AU  TINUT OLTCHIM IN FUNCTIONARE SI AZI ESTE ASA CUM IL VEDETI VOI, PENTRU CA EL A FOST CREAT CU MUNCA SI DISPONIBILIZATILOR.


Musafir

#22578 Re: Re: S-a explicat pentru inaptii care balmajesc

2014-06-20 15:03:10

#22574: - Re: S-a explicat pentru inaptii care balmajesc

Daca ati citit, protectia insolventei este intr-o directie si se spune stop, in cealalta directie este dura, chiar distrugatoare daca nu respecti procedura, este ultimul pas spre faliment, iata ca acum transpiratia pe timp de vara este la conducerea Oltchim, in loc sa fie corecti si cinstiti, sa achite la zi tot si sa vina cu plan de reorganizare... OBSERVAM TOTI LA DATA DE 20.06.2014 CE AU FACUT SI CE FAC.....!!!!!!!