Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#21056 Greviștii foamei de la Oltchim au cedat. Prefectul...îi felicită

2014-05-21 08:33

http://www.criterii.ro/index.php/en/valcea/9647-grevistii-foamei-de-la-oltchim-au-cedat-prefectul-ii-felicita

http://www.criterii.ro/images/grecistii_foamei_1.jpg...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comunicat de presă

referitor la mesajul prefectului județului Vâlcea

către disponibilizații de la Oltchim

Mulțumesc tuturor disponibilizaților Oltchim pentru înțelegerea manifestată, pentru promovarea unui dialog decent și eficient în soluționarea cererilor exprimate.

Prin gestul dumneavoastră ați reușit să dovediți că puteți evalua situația în care ne aflăm și că Instituția Prefectului, Prefectul, sunt dispuși să negocieze solicitările dumneavoastră în vederea soluționării lor pe un fond neagresiv.

Prin hotărârea pe care ați luat-o, de întrerupere a grevei foamei, ați reușit să vă asigurați sănătatea pe care punem cel mai înalt preț.

Vă mulțumesc încă o dată și vă asigur de întreaga mea considerație și sinceritate.

Cu deosebită stimă,



PREFECT,

Dumitru-Nicu CORNOIU

Raspunsuri


Musafir

#21058 Re: Greviștii foamei de la Oltchim au cedat. Prefectul...îi felicită

2014-05-21 08:55:26

Un roman fericit ca poate vota duminica cel mai iubit partid -P.S.D.

#21075 Re: Greviștii foamei de la Oltchim au cedat. Prefectul...îi felicită

2014-05-21 18:39:31

#21056: - Greviștii foamei de la Oltchim au cedat. Prefectul...îi felicită

"Comunicat de presă

referitor la mesajul prefectului județului Vâlcea

către disponibilizații de la Oltchim

Mulțumesc tuturor disponibilizaților Oltchim pentru înțelegerea manifestată, pentru promovarea unui dialog decent și eficient în soluționarea cererilor exprimate.

Prin gestul dumneavoastră ați reușit să dovediți că puteți evalua situația în care ne aflăm și că Instituția Prefectului, Prefectul, sunt dispuși să negocieze solicitările dumneavoastră în vederea soluționării lor pe un fond neagresiv.

Prin hotărârea pe care ați luat-o, de întrerupere a grevei foamei, ați reușit să vă asigurați sănătatea pe care punem cel mai înalt preț.

Vă mulțumesc încă o dată și vă asigur de întreaga mea considerație și sinceritate.

Cu deosebită stimă,



PREFECT,

Dumitru-Nicu CORNOIU"

 


Stimate Domnule Prefect

Eu sunt tampitul ala de a postat la 21033, nemernicul ala care va facut oameni de cacat, nesimtiti si alte epitete.

Nu doresc nimic altceva decat sa imi cer scuze fata de dvs si cel pe care il faceam comunist.

Da domnilor , va inteleg foarte bine pentru ca imi dau cu seama ca a fi prefect nu e la indemana oricui. Sunteti un om care a stiut si a avut capacitatea de a razbii in viata. Ca nu stati de vorba cu grevistii, va inteleg pentru ca aveti si dvs. o functie si nu una oarecare si nu ar da bine sa stati de vorba cu toti prostii. Daca eram destepti eram in locul dvs. si dvs. in locul nostru. Asta e domnule prefect daca ne-am nascut prosti si mai cu seama lasi, ne meritam soarta.

In ceea ce va priveste ,problema nu e la dvs. domnule prefect si nici la cei ce guverneaza tara asta , problema e la noi cei multi dar prosti.

Meritam mult mai mult rau decat ne-ati produs pana acum.

Meritam sa va p....i pe noi, neam de romani de cacat ce suntem.

"Mandrii ca suntem romani" auzi? Pentru ce dracului sa fiu mandru? Ca sunt un tampit, un las si un indolent? Sa fiu mandru ca nu pot sa-mi obtin nici macar un drept al meu legal? Sa fiu mandru ca nu am fost in stare nici maca de pe margine sa ii sustin pe colegii mei care au intrat in greva foamei? Sa fiu mandru ca prin indolenta mea am distrus locurile de munca pentru copii mei?

Scuze domnule prefect si domnule persu, de fapt eu si colegii mei suntem doar niste prosti...............................................