Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

paul

#20504 Re: Re: Depunerea ofertelor pentru Oltchim, decalată până pe 6 iunie

2014-05-08 18:30

#20502: - Re: Depunerea ofertelor pentru Oltchim, decalată până pe 6 iunie

asa se intampla cand nimeni nu asculta lucrurile serioase spuse (scrise) pe aceasta petitie:

fiecare angajat oltchim si fiecare fost angajat oltchim trebuie sa faca plangere penala.

asta din cel putin doua motive:

1. judecatorul sindic nu prea are treaba cu salariile noastre si/sau salariile compensatorii ale disponibilizatilor

2.

a. pentru disponibilizati

in luna iunie 2013 sute de disponibilizati au facut plangeri la ITM pentru salariile restante, banii de vacanta si salariile compensatorii. dupa controlul ITM s-a dispus plata acestor sume la un termen bine definit (parca in luna august 2013). pentru ca oltchimul nu a platit acesti bani, ITM-ul a penalizat societatea cu 10000 lei. lucrurile au ramas la acest stadiu pentru ca NIMENI nu s-a plans justitiei pe canalele legale, adica cele penale.

b. pentru angajati

conform legii insolventei, societatea trebuie sa isi plateasca toate cheltuielile efectuate in perioada de insolventa la zi.(punct)

 

mai sunt si alte motive foarte serioase dar raman sa le expun dupa ce ma enervez destul si beau o bere!

 

P.S.:

Am o rugaminte foarte mare pentru ceilalti "colegi de condei" care fac trimiteri mult prea directe la origini si activitatile colaterale procreerii umane, sa o lase mai moale.

fota, burdoaza, cernev, diculoiu, ghioca, dumitru, etc., LUATI O PAUZA DE O LUNA. aveti si voi dreptul la un concediu de odihna de la autorul petitiei. fara suparare. aveti timp berechet sa adunati cele mai tari injuraturi. si promit ca dau o lada de sticle de bere celei mai tari fraze, propozitii, epigrame, epitaf, injuraturi care apare din data de 8 iunbie 2014.

Raspunsuri

NU VA MAI RABDAM TRADATORILOR,,,,,ACASAA

#20549 INTELEG OPINIA D UMNEAVOASRA,dar eu fota,am fost matrasit,denigrat,etc

2014-05-09 13:23:02

#20504: paul - Re: Re: Depunerea ofertelor pentru Oltchim, decalată până pe 6 iunie

EU PIPICASSO AM MULTE ATUURI SA I DENIGREZ ACUM,SPER CA MI INTELEGE TI DUREREA SI SUFERINTA PRICINUITA DE TALPASANU SI TIGANU TAMBALAGIU ,NUMIT CERNOBIL