Cerem controlul reproductiei canine,cu sau fara proprietar

Quoted post


Musafir

#1

2011-07-23 13:40

Mangalia e un oras care mi-a fost drag intotdeauna, si regret sa constat nivelul de barbarie la care a degenerat. Va sustin din suflet pentru a o ajuta sa iasa din aceasta cloaca a crimei primitive, redevenind centrul de civilizatie si umanitate pe care l-am cunoscut cu zeci de ani in urma.

Raspunsuri

Oana

#7 Re:

2011-07-23 18:09:07

#1: -

In legatura cu stadiul primitiv,tin sa fac o precizare:eu personal am patit-o de la un pensionar mangaliot.La o adica intr-o zi in care pur si simplu,mai aveam 5 minute pana acasa,m-a prins o ploaie torentiala iar eu si prietenul meu ne-am adapostit intr-o scara de pe o strada vecina celei pe care stau.nici nu cred ca au trecut 2 minute ca a si aparut un domn care s-a luat de noi ca facem mizerie si sa plecam de acolo.precizez ca nu aveam nimic cu care sa facem mizerie.aveam o doar o punga de cadouri la mine in care imi tineam telefonul si inca ceva ce-mi cumparasem din oras deci,nu aveam cum sa o las acolo.m-am luat de el ca e spatiul public si ca pot sa stau unde vreau.el ca nu,ca e scara lui.au ajuns toti neanderthalii,ca sa zic asa,sa "aiba "proprietati si in afara spatiului lui locuibil.tot o dadea cu gradina lui,ca s-a chinuit s-o aranjeze.nu-mi venea decat sa aprind o bricheta si sa-i dau foc gradinii lui.pacat ca nu fumez!mai demult patisem ceva asemanator cu alt pensionar,tot pe o ploaie torentiala.ne gonise din scara ca vorbeam si ca-i speriem randunicile!asta e Romania!daca pe noi,ca oameni,aproape ne-ar rupe in bataie sa plecam de pe spatiul public ca se afla in apropierea proprietatii lui,va dati seama ce pateste un caine care se adaposteste intr-o scara de bloc pe vremea rea!daca noi oamenii,suntem priviti drept ca niste caini,ni se calca in picioare demnitatea si suntem si scuipati...cainii sunt omorati pe loc!au fost cazuri!doar nu avem legi care sa-i traga la raspundere pe aceste animale de "oameni"!