Gratiere pentru Gica Popescu

Quoted post

Babuta guraliva

#1794 Babuta guraliva

2014-03-07 16:22

Popescu a plans cand a auzit sentinta. Dar oare cati profesori,medici rezidenti, pensioari plang luna de luna cand isi vad fluturasul de salariu. Si din cauza unor infractiuni cum a facut si Popescu se intampla aceste lucruri. A furat, si-a cumparat case, masini, etc. Acum sa plateasca. Ca si sportiv, nota 10, dar momentan a gresit si trebuie sa plateasca cu putina puscarie... ca sa nu recidiveze

Raspunsuri


Musafir

#1803 Re: Babuta guraliva

2014-03-07 16:27:41

#1794: Babuta guraliva - Babuta guraliva

Cred ca esti mai mult decat o babuta guraliva , eu cred ca esti o babuta frustrata si putin sclerozata ...ce sa-i faci mamaie ...varsta


Musafir

#1806 Re: Babuta guraliva

2014-03-07 16:32:02

#1794: Babuta guraliva - Babuta guraliva

NU AM INTELES "INTREBAREA".DE CE PLANG MEDICII CAND VAD FLUTURASII DE SALARIU?CREZI CA SPAGILE SUNT PREA MICI,CELE PE CARE LE PRIMESC MEDICII NOSTRI?AI FOST IN SPITAL CU VREO PROBLEMA MAI SERIOASA DE SANATATE?CAT TE-A COSTAT?ASA CA NU II MAI VAITA PE MEDICI.ORICAT DE MARI AR AVEA SALARIILE,OCHII TOT LA "PLIC"SUNT,SI TOT TE LASA SA MORI CU ZILE,CAT DE MULT LE-AI DA.ASA CA NU MAI AMESTECA CAPRA CU VARZA.PROBABIL CA ESTI SI TU MEDIC......DE ACEEA LE TII PARTE.

Realist si pragmatic

#1813 Re: Babuta guraliva

2014-03-07 16:40:58

#1794: Babuta guraliva - Babuta guraliva

De acord a gresit. Dar e singurul? citi baroni ai in judet? cine ii lasa sa zburde? acolo sunt banii de salarii si sanatate.

Putea omul sa-si mute domiciliu fiscal intr-un paradis fiscal si nu lua Romania nici un ban.

Faptul ca a adus bani in tara, asa ciuntiti cum a fost nu a fost un lucru bun?... banii baronilor sunt albi??

 

vai de ROMANIA... multumesc Doamne ca mi-ai oferit mintea de a parasi corabia...