Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post

Un cetatean care mai si gandeste

#18738 Ar trebui sa va fie rusine

2014-01-11 19:40

Ar trebui sa va fie rusine la cate minciuni ati scris in acesta scrisoare. Nu sunt un fan Basescu si nu l-am votat niciodata, dar nu puteti afirma asemea lucruri. Gaditi-va la cat rau faceti acestei natiuni sustinand doar minciuni adica exact ceea ce va dicteaza Felix. Aveam odata pretentii de la dvs (nu va mai pot spune Domnule) gadea (cu "g" mic). Pacat ca suma mare de bani pe ca o datorati lui Felix(700000 euro conform declatiei de avere a lui Dan Voiculescu) va face sa spuneti orice. Nadajduiesc insa, ca la un moment dat contiinta dvs va invinge si veti [re]devenii jurnalistul abil si IMPARTIAL care pretindeati odata ca sunteti.
Luand pas cu pas scrisoarea dvs nu pot sa nu observ cuvintele grele si apasate de critica la adresa presedintelui si a regimului acestuia. Problema e ca sunt lipsite de substanta si dovezi, o lectura interesanta dar fara esenta si seamna mai degraba cu niste injurii decat cu o descriere a unei realitati.
Ati reusit sa prostiti lumea la faza cu Referendumul din 2012. Pacat insa ca nu ati incercat sa explicati lumii si de ce a esutat acesta si de ce intelectualitatea e total impotiva masurilor luate atunci. Eram un fan Antena 3 si, dezamagit de regimul PDL cochetam cu USL, dar in 2012 am vazut cat de hidoasa poate fi o televiziune subjugata 100% politic, fara scrupule si sustinind o gloata de nenorociti.

Raspunsuri


Musafir

#18789 Re: Ar trebui sa va fie rusine

2014-01-11 19:49:16

#18738: Un cetatean care mai si gandeste - Ar trebui sa va fie rusine

7 STELE, DACA TI-O LASA GADEA COMMENTUL CA AM VAZUT CA CEI CARE-I DAU PESTE BOT LE STERGE