Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#14752

2014-01-10 20:35

Nu intelegem noi romanii de ce militarii au pensii mult ma mari decat toti romanaii care am lucrat pe ogoare, in fabrici, in mine, in invatamant, in spitale... Argumentul acestor sindicalisti militari este ca ei au mers la cules de porumb.. Dar noi prostii nu am mers intotdeauna la toate muncile agricole. ESTE DE NEINTELES DE CE AU PENSII ASA DE MARI. Nu au avut niciun razboi, nu au luptat in transee precum parintii nostri. La revolutie in loc sa ne apere s-au impuscat intre ei si au tras si in popor.. De ce ei sa aibe pensiile cele mai mari!!!!??? Acum urmeaza o alta "armata" cea a avocatilor si a magistratilor sa primeasca si ei pensii dintre cele mai mari. DE CE ? E o rusine.
Am crezut in acesti tineri ca vor indrepta HOTIA pe care a facut-o ROBERTA ANASTASIA si deasta i-am votat. Dar vedem ca nu vor sa faca nicio schimbare a legiei pensiilor in favoarea noastra a batranilor care trebuie sa stam pana la 65 de ani, iar multi tineri nu au locuri de munca. Eu cred ca nu le pasa acestora. Dupa un an de zile au inceput sa se certe intre ei. Parca nu ne era de ajuns cearta lor cu BASESCU. RUSINE
In toate structurile statului, TARANII sunt dati la parte ca intotdeauna in ISTORIE.

Raspunsuri

Za fuckin ion

#14764 Re:

2014-01-10 20:38:18

#14752: -

Mars la munca nu la intins mana pensionarule