Politia romana trebuie sa pedepseasca abuzatorii animalelor!

Quoted post


Musafir

#176

2013-12-10 22:20

am vazut caini haituiti si omorati cu lopeti si ciocane...am plans.s-a ajuns la un nr. mare de maidanezi din neglijenta autoritatilor.acum 6 luni am eutanasiat pisica pt. ca avea o boala incurabila si deja suferea,dar mai inainte am facut tot posibilul sa incerc sa o salvez chiar daca stiam ca nu sant sanse,am duso la veterinar si am cerut sa stau langa ea pana la sfarsit.a fost eutanasiata fara nici o durere si eu am tinuto de labuta sa-i fiu alaturi.s.a dus cu o parte din sufletul meu.nu maltratati animalele,iubitile,sant inocente...

Raspunsuri


Musafir

#177 Re:

2013-12-10 22:28:29

#176: -

pedepsiti cu asprime orice cruzime contra unui animal.traiesc in italia,aici animalele au drepturi,pot intra in restaurante,hoteluri,magazine.acun de 3 luni e o lege noua,daca nu acorzi ajutorul unui animal lovit,un animal care e singur esti pedepsit cu inchisoare.nu trebuie sa-l adopti,doar sa-l ajuti si sa telefonezi la protectia animalelor.politia romana trebuie sa se implice mai mult in protectia animalelor,guvernantii sa dea legi pt. protejarea lor.as fi tare fericita sa stiu ca saracii maidanezi romani sant considerati.respectati animalele