Spune NU preturilor practicate de FANY!

Quoted post

Ovidiu Kiss

#35 Ovidiu Kiss

2011-05-21 15:08

Am o intrebare pentru toti petitionisti? Cand si-au luat apartament sau garsoniera in floresti si le-a convenit pretul mai mic, au tinut cont de ulitele neasfaltete sau de pretul transportului pana la cluj? va invit sa cititi aici: tramclub.org/viewtopic.php?t=14173 despre conditiile de transport din sudul tarii si sa urlati dupa.

Raspunsuri

Rodica Chezan

#37 Re: Ovidiu Kiss

2011-05-21 15:39:00

#35: Ovidiu Kiss - Ovidiu Kiss

Daca-mi permiteti D-le Kiss, nu vad de ce ar trebui sa dansam doar pe muzica impusa de altii. Tind sa cred ca nu cunoasteti semnificatia cuvantului democratie:

DEMOCRAȚÍE s.f. Formă de organizare și conducere politică a societății în care puterea supremă este exercitată de popor. [Gen. -iei, var. democrațiune s.f. / < fr. démocratie, it. democrazia, cf. gr. demokratia < demos – popor, kratos – putere].

(preluat de pe : http://dexonline.ro/)

Asadar,d-le Kiss, am tot respectul pentru "petitionistii" ,cum ii numiti dumneavostra, care au pretentia unui transport in comun in care raportul calitate/pret sa fie onest si care nu se raporteaza la "tigania din maxi-taxi-urile din sudul si estul indepartat (de civilizatie) al Romaniei... 

http://tramclub.org/images/smiles/icon_evil.gif...

" (mi-am permis doar sa iau un citat).

Si daca s-au achizitionat apartamente si garsoniere in Floresti pentru ca au fost mai ieftine decat in Cluj, meditati putin inainte sa fiti rautacios. Majoritatea celor carora "le-a convenit pretul mai mic" sunt tineri care ATAT si-au permis. Sunt convinsa ca visul lor de o viata nu a fost sa locuiasca cu parintii ci sa aiba propria casuta.


Musafir

#40 Re: Ovidiu Kiss

2011-05-21 17:11:47

#35: Ovidiu Kiss - Ovidiu Kiss

Domnule Kiss,

Toti cei care si-au luat o casuta in Floresti sunt oameni care au aceleasi drepturi, care platesc taxe si impozite si care nu cer altceva decat ceea ce li se cuvine de bun simt!!

Va intreb eu pe d-voastra:

Daca ati fi in aceasta situatie, daca pentru o statie de autobus ar trebui sa platiti 90Ron/abonament lunar si multe multe alte incoveniente.., cum ati proceda????

Sunteti PASIV????

In felul acesta se vinde tara,locurile frumoase si mai presus de orice drepturile oamneilor...

Dar presupun ca nu sunteti indiferent la toate aceste acuzatii pentru ca aveti o oarecare legatura cu aceasta firma Fany!!!