Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post

Mike

#1031 Re: Re: Re: Re: Scurt si la obiect

2013-09-12 12:35

#1025: Eu - Re: Re: Re: Scurt si la obiect

Multumesc pentru raspuns. Eu chiar m-as bucura sa vad solutii alternative viabile la eutanasiere, din nou, pentru a aduce situatia sub control. Daca cineva imi explica logic cum putem face asta as fi foarte fericit sa-mi schimb opinia pro-eutanasiere. Vorbim despre mii de caini in tara si zeci de mii in Bucuresti.

 

 

 

Raspunsuri

Eu

#1035 Re: Re: Re: Re: Re: Scurt si la obiect

2013-09-12 12:56:38

#1031: Mike - Re: Re: Re: Re: Scurt si la obiect

Si eu va multumesc pentru  conversatia, care din pacate s-a desfasurat aici si inca pe o tema care mie imi strange inima cu atat mai mult cu cat dau ( chiar  fara voia mea) peste imagini recente odioase. Mama de catelusha in  balta de sange venind din jurul gatului( deci gat taiat) iar puiutii toti pe ea vrand sa suga. Si nu este photoshop. Este reala imaginea. Acum parca 1-2 ore am citit cererea sa se viziteze zona Selgros din Bucuresti pt poze ori video pt ca sunt caini otraviti culcati in iarba acolo.  Logic eu nu va pot  explica nimic, pentru ca situatia a scapat de sub control. Multumesc, pentru modul dumneavoastra civilizat de discutie si pentru bunatatea de care dati dovada spunand ca ati putea deveni anti-eutanasiere. Schopenhauer a spus : compasiunea fata de animale este intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun.  Cu consideratie, Eu.