Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post


Musafir

#527

2013-09-08 14:31

Avem nevoie de POLITIA ANIMALELOR, functionala, nu doar pe hartie !!!!!! Daca nu se impiedica prin sterilizari masive a cainilor din curtile oamenilor, de pe santiere, din curtile spitalelor, orice masacrare a cainilor, pe langa ca este inacceptabila si inumana este complet inutila. Anul urmator vom se va repeta povestea, pentru ca vom fi in aceeasi situatie iar dramele se vor repeta, cu copii si batrani muscati, cu caini chiuiti si omorati in chinuri groaznice. Asta inseamna sa fim OAMENI?

CAINII NU AU CE cauta PE STRAZI Decat INsOTITi DE Stapan. MAIDANEZII NU AU CE cauta PE STRAZI. Nu sunt habotnic si ma stradui sa raman OM in ORICE imprejurare. Insist Doar sa spun ca oamenii sunt principalii vinovati pentru ce se intampla vezi cainii. De 25 de ani se putea rezolva aceasta problema, civilizat, DACA Nu se fura banul public. TREBUIE eutanasiati, in PRIMUL rand vinovatii, hotii. DACA NE limitam la masacrarea Cainilor vom fata si ANUL urmator, si Peste 10 ani, si Peste 25 de ani Acelasi Lucru. Cei ce Lasa Catelusi pe strada sunt la Fel de vinovati, chiar DACA EI Nu constintizeaza acest lucru. LOCUL Cainelui ESTE LANGA Stapan, NU PE STRAZI. A inceput Nebunia masacrarii si otravirii Cainilor din România. Noi reactionam emotional in loc sa actionam rațional, coerent si sa FACEM CEVA DURABIL. NU VREAU SA MAI FIE MUSCAT nimeni, INDIFERENT CA ESTE COPIL SAU BATRAN DAR NU AJUNGE SA ADUNAM SI SA OMORAM Cainii. TREBUIE SA II SI STERILIZAM, SA II EDUCAM PE OAMENI, SA INTELEAGA CA TREBUIE SA FIE RESPONSABILI FATA DE SEMENII LOR SI FATA DE CAINII LOR TOATA VIATA. Asa inteleg eu ca TREBUIE sa fiu OM. Avem nevoie de Politia animalelor ca de aer. Avem nevoie de educatie si de sanctiuni ASPRE pentru Cei ce sunt iresponsabili. CAINI NU AU CE cauta PE STRAZI Decat INOsTITi DE Stapan. MAIDANEZII NU AU CE cauta PE STRAZI.
Sa se aplice o scutire / reducere de impozit pentru cei ce au conditii corespunzatoare si vor sa creasca sanatos si Responsabil un Caine sterilizat si sunt curios DACA vom mai Avea caini pe strada. Oamenii ar fi mai in siguranta in curtile lor. Costurile s-ar putea sa FIE mult mai Mici Decat sa construim si sa administram padocuri si tarcuri uriase Ca Sa Nu mai pun la socoteala faptul ca Nu vor mai fi Copii si batrani muscati. Eutanasierea ar fi Doar o masura exceptionala, în cazul Cainilor bolnavi si agresivi. Dar pana atunci eu tot CER EUTANASIEREA Celor CE SI-AU BATUT JOC DE BANUL PUBLIC SI PROPUN SA II TRIMIEM PE MARE PE CORABII DE CARTON. Fac si eu un Sondaj de opinie? Cine Este Pretul Cine Este contra EUTANASIERII Hotilor SI POLITRUCILOR?
Faceti un calcul si vedeti daca nu ar costa mai putin inlesnirile fiscale decat construirea si admnistrarea unor padocuri si tarcuri uriase...In plus poate oamenii s-ar simti mai in siguranta in propria lor curte...cu conditia ca cainii sa fie sterilizati pentru a nu se inmulti necontrolat. Mai avem nevoie de POLITIA ANIMALELOR, functionala, nu pe hartie, pentru a evita repetarea unor tragedii si pentru a a nu masacra anual cainii ce se inmultesc necontrolat.

Avem 1700 de copii muscati doar in acest an, la care se mai adauga multi batrani si adulti. Avem nevoie de POLITIA ANIMALELOR URGENT! CRED CA AR trebui eutanasiati si CEI CE VOR SA FIE Nu Oameni Contribuie la inmultirea necontrolata a Cainilor. Avem nevoie de Solutii: sterilizarea Cainilor din curtile si Casele oamenilor, evidentierea Celor adoptati, eutansierea Celor agresivi si bolnavi grav, educarea si sanctionarea populatiei, de la Copii la batrani.
Nu stie nimeni cate animale au fost chinuite si omorate in chinuri groaznice. Trebuie sa ne educam semenii si sa ii sanctionam pe cei ce nu stiu sau nu vor sa fie Oameni, nu bestii.
Trebuie sa facem tot ce este omeneste posibil sa ne civilizam semenii si sa avem un cadru legal aplicat uman, clar, ferm, aspru cu cei iresponsabili. Avem nevoie de politia animalelorca de aer...si de ce nu de un manual scola (ora de dirigintie, cei 7 ani de acasa..cum vreti sa ii spuneti). E. C. O. Educatie pentru comunitate si OM.
Primarilorsi Hotilor ce si-au batut Joc de Banul publice TREBUIE SA le spargem Capul, Nu Cainilor. Oamenii sunt de vina a scris ce se intampla. Avem nevoie de POLITIA ANIMALELOR, functionala, Nu Doar pe hartie! Băsescu a macelarit Peste 100 000 de caini si Problema un Ramas. Avem nevoie de Solutii durabile, Umane, civilizate, Nu de reactii emotionale inumane si complet ineficiente.

Vreau in egala masura sa oprim macelul, sa adunam cainii de pe strazi si sa ii hranim cu mancarea ce expira de la supermarcheturi, cu donatii, sa gasim solutii pentru a opri inmultirea necontrolata, sa impulsionam si sa motivam financiar adoptiile responsabile, sa sterilisam cat mai multi caini din curtile oamenilor,sa controlam la sange canisele ( fabrici de caini), sa se trieze cainii si sa se eutanasieze cainii grav bolnavi si agresivi. Pentru toate cele de mai sus si pentru controlul situatiilor din teritoriu avem nevoie de POLITIA ANIMALELOR, functionala, nu doar pe hartie.
Eu Nu pun la "socoteala" PART sentimentala. Documentarul PREZINTA sec Realitatea cruda, Fara cosmentizari. Eu spun Doar ca macelarirea Cainilor Nu Este o solutie. Sunt de acord cu eurtanasierea Cainilor agresivi si grav bolnavi. Dar ceilalti? SterilizareZarea Cainilor aflati la Cetățeni Este Solutia. Incepe sa se imputa Problema. Tare as vrea sa aflu ce Sume si Spre CE PERSOANE s-au scurs Banii Publici pe sterilizari si Alte afareri indoielnice. Bucurestiul CRED CA Este singurul loc de pe pamant in grija ONU caine poate fi sterilizat de 8 Ori, o femela sterilizata fata de Doua Ori pe ONU pui ... Noaptea mintii. Primarilor TREBUIE sa le spargem Capul Nu Cainilor! DACA SE controleaza populatia de caini, DACA vom Avea o Politie a animalelor functionala, cum se vor mai inmulti Cainii?
sunt tot mai convins ca Nu s-a Dorit si Nu se doreste cu Adevarat rezolvarea problemei Cainilor maidanezi. CRED CA Este o "mina de aur", o "Fabrica de bani" Pentru smecherii abonatila Banul public.DACA AI STI CE colcaiala Este în priamrii si in consiliile locale .... INTERESE, BANI ... si grija for comunitate si Cetatea .... Doar Inainte de alegri, a scris Voturi ...
Adevarata problema cred ca este REFORMA REALA, PROFUNDA, COERENTA SI DURABILA A STATULUI, A INSTITUTIILOR, transparenta in gestionarea banului public. Avem nevoie de institutii puternice, cu profesionisti corecti care sa isi faca treaba

Raspunsuri

UN IUBITOR DE ANIMALE

#548 Re:

2013-09-08 17:03:00

#527: -

AI PERFECTA DREPTATE DAR CINE SA FACA TOATE ASTEA, STATUL  ROMAN ?HMMMMMMMMM.HAI SA NU NE MINTIM SINGURI.VAI DE CAPUL LOR SI VAI SI AMAR DE NOI.CA I-AM SUPORTAT ATATA TIMP SI LE-AM ACCEPTAT MARSEVIILE LOR POLITICE SI I-AM VOTAT SA BAGE BANUL IN BUZUNAR.DAR UITATIVA LA STATISTICILE ACCIDENTELOR DE CIRCULATIE CU URMARI GRAVE  CATI OAMENI MOR ,CREDCA SUNT MULT MAI MULTE DECAT MUSCATURILE DE CAINI.SI MASINILE OMOARA .PE EI CINE II JUDECA? PE HUIDU CINE LA JUDECAT? A OMORAT 3 OAMENI SI I-A DAT CU SUSPENDARE .E CORECT?OARE CAT O SA MAI ACCEPTAM MIZERIILE  ,OARE MAI PUTEM?