Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post


Musafir

#85

2013-09-05 19:37

Sunt una dintre victimele maidanezilor din Bucuresti.Am fost atacata cu atatata cruzime incat am ramas o perioada lunga cu sechele.Nu am aruncat spre ei cu nimic ,nu am facut nici un gest sa-i starnesc pur si simplu imi duceam copilul la gradinita.Am anuntat autoritatile, mentionand ca pot identifica maidanezii, au spus ca trimit un echipaj care nu a ajuns nici in ziua de azi.Eu vad acei caini zilnic pt. mine e ca si o tortura psihica.Pe langa acest lucru, mi-au administrat vaccinul antirabic 2 luni.Eu recomand celor care sunt iubitori de maidanezi sa citeasca prospectul vaccinului antirabic sa vada ce efecte secundare are acesta asupra sistemului nervos si sa mearga la Matei Bals si sa se uite la fiecare plaga muscata,plagi care se vindeca foarte greu si raman cicatrici pe toata viata.Am multumit Cerului ca m-au muscat pe mine si fiul meu nu a patit nimic ,dar oare data viitoare ce se va intampla cand eu nu voi fi langa el?

Raspunsuri


Musafir

#89 Re:

2013-09-05 19:43:50

#85: -

Vom fi nevoiti in curand sa facem un centru de recuperare in Bucuresti pentru victimele maidanezilor!

Si pe mine m-a atacat o haita de vreo 6 caini. Nu am ramas cu sechele si nici nu-i consider vinovati! Vinovati sunt astia care nu-i sterilizeaza si baga in adaposturi si aia care-i lasa pe strada.