Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

io :)

#15 80 %

2013-09-03 08:48

din experienta proprie....mai mult de jumatate din guralivele iubitoare de javre comunitare nu ar lua acasa vreun exemplar, in cazul in care acesta ar figura pe lista de eutanasiere

Raspunsuri

Popescu Daniela

#115 Re: 80 %

2013-09-04 08:41:01

#15: io :) - 80 %

Ma bucur ca nu ma recunosc in acest gen de descriere. Sunt iubitoare de animale si marturie stau animalele din curtea mea pe care le-am cules de pe strada (lovite/batjocorite si traumatizate), le-am sterilizat, vaccinat si cipat. Da, e o suma mare, mai ales daca o faci deodata dar asta am simtit ca e bine sa fac si asta am facut si nu regret niciun pic. Asa cum in mod regulat, imi donez hainele care nu mi-i le mai trebuie la oameni nevoiasi si de Pasti si de Craciun dau o raita pe la casele de copii si imparc jucarii si carti, binele il fac fie ca este om sau animal. Grav este cel care nu intelege ca omul este deocamdata presus de caini si ajuta numai cainii si de oameni ii doare undeva. Bineinteles ca un om nu poate lua in grija lui o sumedenie de caini, ci in limita spatiului disponibil si a sanatatii mintale (nu aprob oamenii care se declara buni la suflet si culeg toate pisicile si toti cainii de pe strada si ii tin intr-un loc murdar si/sau nu au bani sa aiba grija mai incolo de ei).


Musafir

#193 Re: 80 %

2013-09-04 13:26:33

#15: io :) - 80 %

Daaaa!! Asa este!! Stiu cazuri de persoane care ii tin in bloc sau in fata blocului! M-am chinuit ani de zile sa scot cainele maidanez din scara blocului meu!  Am vorbit cu acea baba de nenumarate ori, si desi statea la ea pe pres si ii dadea sa manance, imi radea in fata sustinand ca nu este al ei! Cand a muscat acel caine, nimeni nu a fost raspunzator!!!!!! Este de neconceput ca in secolul 21, sa fim obligati de minti tulburi, sa traim ca in epoca de piatra, inconjurati de animale salbatice cu care ne luptam pentru supravietuire! Romania nu este tara, este jungla!!!!!!!


Musafir

#386 Re: 80 %

2013-09-04 20:55:54

#15: io :) - 80 %

Nu, nu ar face-o. La mine in cartier..cand veneau hingherii babele si mosii luau cati caini puteau in casa si dupa 3 zile le dadeau drumul inapoi pe strada.