S.O.S. familia!

Quoted post

A.

#838 Re: Re: Re: Catre acel "domn" A.

2013-08-21 20:54

#835: Daniela Popescu - Re: Re: Catre acel "domn" A. 

 este valabil si pentru tine. citeste si taci. eu am tacut si am citit. acum vorbesc/scriu. argumentele citate sunt studii si relatari precise. recunosc ca nu sunt mai bun de a rescrie acele studii, dar cel putin pot face diferenta intre acele studii/articole si ceea ce scrii tu ca argumentare. decat sa gresesc ca tine, mai bine dau citate si link-uri de la cei ce au scris deja despre lucrurile astea. tu in schimb ai preluat aceeasi tactica prin care incerci sa banalizezi studiile facute de oameni competeti. in felul asta nu faci altceva decat  sa subliniezi cat de cunoscatoare si argumentata, de la tine citire, esti. fa ce vrei, dar nu mai fa remarci la adresa mea cand eu de fapt citez din ceea ce au scris altii. e absurd sa faci asa ceva. deci inca o data te sfatuiesc sa citesti mai intai si apoi sa vorbesti. poate nu te vei mai face de ras.

Raspunsuri

Daniela Popescu

#842 Re: Re: Re: Re: Catre acel "domn" A.

2013-08-21 21:04:42

#838: A. - Re: Re: Re: Catre acel "domn" A.

Si eu te-as sfatui multe dar vad ca n-am cu cine. Pacat ca in celalalt post nu am apucat sa ma semnez, tot eu eram, scuzele mele. Asta asa ca sa sa nu te mai repeti cand imi spui sa tac. Ca vad ca asta este singurul argument la care poti apela cand ceva nu iti convine. Ii dai peste nas la un om pe care nu-l cunosti, pe principiul taci si inghite ca stiu eu mai bine ca doar am citit de la altii.

Imi inchei pledoaria spunandu-ti ca iarasi mi-ai dovedit ca nu poti sa sustii o argumentare cap-coada fara link-uri, citate, ghilimele si asa mai departe. Eu vroiam sa vad parerea ta nu ce au scris altii. Nu ma intereseaza ce au scris altii, in momentul acesta cand vorbesc cu tine. Ma intereseaza mai mult ce vrei tu sa transmiti prin propriul tau grai, cu propriile tale pareri, fara sa fii influentat de prin alte parti, asta nu ai reusit si nu cred ca vei reusi sa intelegi vreodata. Asta vroiam sa vad, asta n-am primit. Nu pot decat sa ma declar inca o data dezamagita de tine si in fond de omenire care mai usor recurge la jigniri si raportari la tacere catre alte persoane decat sa poarte o conversatie civilizata. Dar te si inteleg de ce esti asa. Ora e tarzie, probabil te doare fundul la cat stai pe scaun cu laptopul in brate sa scrii in loc sa stai cu persoana iubita in pat sau poate ca n-ai cu cine, habar n-am. Te inteleg si inteleg si eu ora, si ma retrag ca mi-ai dovedit mult prea multe incat sa mai merite sa scriu vreodata la adresa ta.

 

Numai de bine, "domnule" :))))))




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...