S.O.S. familia!

Quoted post

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#786 Re:

2013-08-21 12:23

#785: -  

 Ce-ar fi sa ne centram pe probleme obiective, fara atac la persoana, fara a spune celuilalt unde-i este locul?

Crestinii nu sunt fascisti/extremisti. Nu vreau sa incant pe nimeni, deci n-am pe cine dezamagi. In general nu dau inapoi, cu atat mai putin cand mersul devine greoi. Greu nu inseamna imposibil.

Nimeni n-a pus pe nimeni la zid. Si... a propos, nu stiu despre care zid vorbesti, dar ceea ce intuiesc imi e suficient sa n-am nevoie a-mi explica.

Stii... eu gatesc natural si nu folosesc aditivi precum delikat. Schimba din gustul legumelor, asa cum le-a lasat Dumnezeu pe pamant si hrana se transforma in... ghici ce? Otrava!

Eu nu dau indicatii nimanui, fiecare cu ce-l hraneste, daca ma-ntelegi... Folosind exemplul culinar ales de tine, viata este, daca vrei, ca o autoservire.

Raspunsuri

musafir

#787 Re: Re: 786

2013-08-21 12:28:58

#786: Dana Captilin - Re:

te contrazici singura idioato ,viata ar fi o autoservire fara tine ,cu tine suna a impune servire , ,ai strans semanturile unui sat ceea ce insemna ca romania e pe drumul bun


Musafir

#788 Re: Re:

2013-08-21 12:50:30

#786: Dana Captilin - Re:

Pai asta nu iti dai seama, ca mersul ala greoi, adica 'lupta ta' e inutila. Tu poti sa dai inapoi din chestia asta, oricum peste doua luni va fi uitata dar oamenii care sunt homosexuali tot homosexuali vor ramane indiferent ca se difuzeaza sau nu emisiunea aia pe ProTv. ca sa nu mai spun ca internetul e o sursa mult mai accesata decat televizorul.  Oricum cine se mai uita la televizor in zilele astea sunt pensionarii si oamenii cu profilul social de "amarati" cum s-ar spune, cei care stau si lacrimeaza in fiecare seara la vocea lui Badea si Gadea si carora le curg balele la asistentele tv. Strigatul tau ar trebui sa fie impotriva parintilor care nu lasa televizorul setat pe Boomerang pentru copiii lor, pentru parintii care isi trimit la scoala copiii pentru alocatia ce reprezinta un venit stabil pentru ei. Pentru parintii care invata copiii sa injure, le spun "ia zi mama, "dute-n puuua mea"" si cand ii aud, mai sa le dea lacrimile de mandrie. Crede-ma Cleopatra, stiu astfel de persoane, sunt vecinii mei, sunt atat rromi, cat si romani (oricum irelevanta etnia). Te-ai transformat intr-o luptatoare a parintilor dar de fapt cauza e una gresita. Tu consideri ca e corecta si cea mai grava dar nu e asa. Copilul adopta si invata comportamentele celor din jurul lui: familie, rude, prieteni si amici. E corect sa impunem un set de cenzuri nejustificate din cauza unor oameni care habar n-au de educatie si din cauza asta stau cu ochii numai in televizor facand audiente uriase emisiunilor tabloide?

Raspunde-mi te rog la o intrebare ipotetica: daca toti parintii ar fi ca tine, si-ar proteja copiii de televizor, de emisiunile nededicate lor, ai mai fi facut petitia? Da sau nu, e o intrebare de bun simt si simpla.

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...