S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#785

2013-08-21 12:01

Cleopatra, sunt sigur ca ai realizat greselile pe care le-ai facut cu redactarea petitiei, dar te inteleg ca nu poti da inapoi. Pe ce ai facut se bazeaza toate organizatiile crestine, fasciste si extremiste si nu poti sa ii dezamagesti, nu poti da inapoi, ar inseamna sa fii tradatoare, pusa la zid de ele si nu ti-ar placea sa fii exact ca homosexualii, la zid.

Pana la urma era nevoie de asa ceva ca sa intelegi ca nu trebuie sa te bagi in unde nu iti fierbe oala, cum e expresia romaneasca, si sa vezi de ciorba ta, sa te intrebi mai intai daca ii mai trebuie sare, delicat, dupa ce o faci gustoasa, perfecta precum in retetele marilor bucatari ai lumii, atunci sa dai indicatii altora despre ce sa faca in bucatariile lor.

Raspunsuri

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#786 Re:

2013-08-21 12:23:33

#785: -  

 Ce-ar fi sa ne centram pe probleme obiective, fara atac la persoana, fara a spune celuilalt unde-i este locul?

Crestinii nu sunt fascisti/extremisti. Nu vreau sa incant pe nimeni, deci n-am pe cine dezamagi. In general nu dau inapoi, cu atat mai putin cand mersul devine greoi. Greu nu inseamna imposibil.

Nimeni n-a pus pe nimeni la zid. Si... a propos, nu stiu despre care zid vorbesti, dar ceea ce intuiesc imi e suficient sa n-am nevoie a-mi explica.

Stii... eu gatesc natural si nu folosesc aditivi precum delikat. Schimba din gustul legumelor, asa cum le-a lasat Dumnezeu pe pamant si hrana se transforma in... ghici ce? Otrava!

Eu nu dau indicatii nimanui, fiecare cu ce-l hraneste, daca ma-ntelegi... Folosind exemplul culinar ales de tine, viata este, daca vrei, ca o autoservire.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...