S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#129

2013-08-11 15:19

In ceea ce priveste PRO TV-ul care e pro devieri isi sapa singur groapa.

Daca as fi homosexual m-as vindeca de boala asta prin credinta. Exista realmente astfel de cazuri de vindecare.

http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/scrisoarea1.shtml

http://www.homosexualitate.ro/credinta.html

Daca as fi homosexual m-as jertfi numai sa nu vatam pe ceilalti cu aceasta boala. (Calugarii care se nevoiesc si care nu se unesc trupeste, desi sunt normali si ar fi putut sa aleaga oricand calea casatoriei in loc de manastire, cum pot trai fara? Asa ca sa nu aud de drepturile homodeviate pentru ca, iata, se poate trai si fara legaturi omenesti, atata timp cat Il ai pe Dumnezeu si nu te lepezi de EL. Iar pentru cei ce vor cu incapatanare casatorie, rugati-va neincetat Domnului sa va vindece. Ce bataie de joc ar fi un copil infiat de sodomiti!!!)

Inca nu constinetizam ca SIDA este data ca pedeapsa pentru sodomie si pentru desfraurile de toate felurile?

Raspunsuri

Alex

#131 Re:

2013-08-11 16:20:07

#129: -

...

 

Primul link e o prostie din simplul fapt ca omul ala, ca restul majoritatii, nu are niciun fel de cunostiinte despre orientarea sexuala, lucru evident prin faptul ca foloseste sintagma 'homosexual bisexual'. Daca esti gay, nu esti bisexual.

Al doilea link are maxim 3 articole scrise de asa numiti 'ex-gay', toti fiind la un moment dat membri ai organizatiei religioase Exodus. Care, din nou, s-a inchis in 2013, liderul ei spunand urmatoarele: "I am sorry for the pain and hurt many of you have experienced. I am sorry that some of you spent years working through the shame and guilt you felt when your attractions didn’t change. I am sorry we promoted sexual orientation change efforts and reparative theories about sexual orientation that stigmatized parents. "

Deci mda.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...