Il sprijinim pe Emil Petru si sustinem integritatea sa

Quoted post

abc_18

#2 Motivul arestarii

2013-07-16 18:49

Povestea s-a intimplat asa. Acest baiat mergea in Mamaia si un alt individ l-a sicanat cu o alta masina. Atit Emil cit si celalalt individ au oprit langa Coyote Ugly, in Mamaia si au coborit sa se certe. Individul celalt era mai agresiv si pus pe scandal, asa ca Emil s-a suit in masina lui si a vrut sa plece. Pentru ca individul ii statea in cale, Emil nu l-a ocolit ci l-a calcat cu masina.

Nu l-a calcat din greseala, ci a trecut peste el cu ambele roti. Individul a ajuns la spital in stare de coma, cu multiple fracturi, cu capul facut terci si cu organe rupte. Este un miracol ca mai traieste inca. A stat la spitalul din Constanta citeva zile si apoi a fost transferat in Bucuresti, la spitalul Bagdasar - Arseni.

Starea lui este in continuare foarte grava si probabil ca o sa moara in curind.

Stiu ca victima este cea care era pusa pe scandal, dar nici Emil nu a fost mai breaz. El a bagat un om in coma prin gestul lui. Putea sa-l ocoleasca, putea sa sune la politie sau sa faca orice altceva decit sa omoare un alt tanar intentionat.

Nu ii cunosc pe niciunul dintre ei. Doar stiu foarte bine dosarul si am vazut ce s-a intimplat in seara aia la Mamaia. Stiu ca Emil este un copil linistit, dar gestul lui a fost unul brutal. Parintii lui Emil se tem ca baiatul lor va ajunge sa fie condamnat pentru tentativa de omor. Parintii celuilalt baiat nu vor mai avea decit un baiat handicapat sau unul mort (in functie de evolutia lui).

Voi decideti daca merita sau nu sa semnati petitia.

Raspunsuri

abc_18 e spam

#4 Re: Motivul arestarii

2013-07-16 19:21:27

#2: abc_18 - Motivul arestarii

"Starea lui este in continuare foarte grava si probabil ca o sa moara in curind." se vede din exprimare cat de mult iti pasa de victima. Ai trecut pe aici ca sa ai ce face..


Musafir

#18 Re: Motivul arestarii

2013-07-17 07:00:25

#2: abc_18 - Motivul arestarii

Nu a fost vorba de nici o sicana in trafic. Prahovenii erau stationati. Emil mergea pe banda a 2a, foarte incet, deoarece se mergea in coloana, si l-a atins pe unul din "smecheri" cu oglinda. Avea maxim 5 km/h, nu avea cum sa il afecteze pe maimuta aia care dadea lasciv din maini, pe a 2a banda de circulatie. Nu voi continua cu restul povestii pentru ca cine trebuie stie adevarul. Doar nu vorbi daca nu stii despre ce e vorba.