Promovarea examenului de definitivat cu nota 7

Quoted post

anonim

#107

2013-07-16 15:41

in mod sigur cei "competenti" nu sunt capabili sa rezolve corect cerintele. Daca se uita la un subiect de metodica propus pentru def sau pentru titularizare baga placa" pe vremea mea.....", "am invatat pentru def si am luat cu 20 ." Bafta multa!

Raspunsuri


Musafir

#108 Re:

2013-07-16 16:00:02

#107: anonim -

pe mine ce ma irita cel mai tare, e modul de elaborare a baremelor de corectare. sunt atat de interpretabile, incat niciodata nu vei sti nici macar cu aproximatie ce nota vei lua, insa noua ne cer sa elaboram baremele ca la carte in cazul in care ar pica un test de evaluare la partea de metodica. asta nu mi-e mie clar, de ce ma evalueaza pe mine cineva care nu e nici pe departe perfect. spun asta din exerienta proprie, anul trecut la titularizare cand am vazut baremul, nu stiam daca voi lua examenul, era atat de necalr si simplist...incat am stat cu inima stransa pana la afisarea rezultatelor. daca cei care elaboreaza subiectele nu sunt atat de competenti precum se vor a fi, ce sa mai spun de prof cu grade didactice, si muuuulta experienta.....sunt cu mult depasiti de tanara generatie, pe care o hulesc din frustrare si teama sa nu li se vada inferioritatea. imi cer scuze celor care nu se incadreaza in categoria descrisa de mine, dar au totusi grade si experienta. mai sunt si exceptii, cum si printre noi, astia tineri, avem destui care SUPRAVIETUIESC si atat.