Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Alain

#2566 Re: Re: re: 2560-musafir

2013-04-01 14:53

#2565: - Re: re: 2560-musafir

vezi ca adevraul e undeva la mijloc...  am mai auzit chestii din astea si acum toata lumea se vaita ca sunt magazinele goale....

 

problema majora este ca s-a gasit un destept sa faca investitii megalomanice; oamenii au muncit, unii si-au distrus sanatatea pe acolo, altii poate s-au lafait - dar asta e in functie de norocul pe care-l ai in viata - oameni cu cap, si cu carte exista si in Oltchim - personal iti inteleg supararea, ai dreptate pe alocuri, dar, nu in totalitate;

 

eu le transmit angajatilor sa nu dispere, vor veni si vremuri bune la Oltchim....

Raspunsuri


Musafir

#2567 Re: Re: Re: re: 2560-musafir

2013-04-01 15:07:48

#2566: Alain - Re: Re: re: 2560-musafir

pai cum sa vina ? ca doar nu au inventat ceva care sa fie indispensabil in lumea asta. Sa fim seriosi. Nu au materie prima  decit  la un pret care din start ii  face necompetitivi, nu au piata de desfacere . nu am auzit ca s-ar vaita careva ca lipseste cantitatea de PVC produsa de Oltchim de pe piata..Atuncea ce sa produca ?  chiar daca ar fi bani pentru capital trenul asta s-a dus. Oamenii sunt folositi in continuare ca paravan pentru a se mai fura ceva. Un om responsabil care vede in ce situatie este combinatul   se apuca cat de repede sa caute altceva de lucru chiar daca acuma mai sta ca sa mai iia o ultima pomana : salarii compensatorii. Trebuie sa va fie clar atita mai vedeti si asta dupa o procedura de ani de zile cand s-or vinde ce se poate vinde si se vor indestula creditorii cu rang mai mare. Nu va mai ascundeti dupa degete . Balul s-a terminat