Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Alain

#1838 deci...

2013-03-11 19:30

@Truth : e foarte corect ce spui, sunt perfect de acord cu tine, numai ca eu sunt ceva mai optimist;

@ de acord si cu post-ul anterior, coerent si la subiect;


sintetizand mie mi-au sunat lucrurile cam asa : aia de la UE au cam vazut ei ce se petrece pe aici (numai daca nu vrei nu vezi) si au spus foarte clar ca nu mai vor sa continue in acest fel; vreti in barca cu UE, gata cu hotia, NU - atunci la revedere;

nu intra nici un ban nicaieri in tara asta fara acordul UE, asta e clar; bagau 45milioane aici, pai ei se duceau la : Protectchim, Designro, Oltgrup, Viltop, Chempro - Ciprom, Logiserv - daca am uitat vreuna sa ma ierte - si de aici in buzunarele jmecherilor care le conduceau - in curand speram sa facem rost si de veniturile lor lunare care erau strict din banii oltchim;

 

adicatelea cand unii iau cate 100 milioane lei pe luna si altii nu-si vad banii cu lunile, ar cam trebui sa va mai revergoreze creierele alea amortite de lipsa de gandire, sau alcool, sau mai stiu eu ce... si sa incepeti sa cautati adevaratii vinovati pentru ce e pe platforma ; un indiciu va dau: NU Cernev a inventat firmele de mai sus


voi oameni buni nu vreti sa vedeti lucrurile astea, asa cum nu ati vrut sa le vedeti ani de-a randul;

eu sunt mai optimist, spuneam, si chiar vad vointa de a se mai salva ceva... chiar cred in redresare;

in rest, cred ca sunt doi trei insi care scriu pe aici sub Useri diferiti si carora le place sa arunce cu mizerii in stanga si-n dreapta, si cand nu ai ce arunca, inventezi... practic cred ca sunt niste polite de platit intre fosti si actuali de la Transporturi... acolo s-a intamplat ceva si am impresia ca s-a cam stricat jucaria....

Raspunsuri

oltchimist x

#1840 Re: deci...

2013-03-11 19:53:29

#1838: Alain - deci...

Ai intuit bine. La Transporturi s-a stricat jucaria. De ce crezi ca a fost asmutita toata haita pe Ghioca?

Nu se mai scurge motorina in butoaiele de furat.

El e tradatorul, soferul care stia cum se fura si i-a "dat in gat".