Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

adevarul ... nu truth

/ #1213 pentru alain ... delon, alain ... prost, prost, prost rau de tot ... chiar in toate "posturi(le)"

2013-02-20 19:44

Eu nu am fost si nu vreau sa fiu vedeta de mucava precum Cernev si gasca lui dar cred ca tu ai vrut sa joci in alt film ... din pacate a iesit prost pentru spectatori.

DA, Cernev si gasca lui sunt vinovati pentru ceea ce se intampla de 6 luni incoace. Ei nu au aparat salariatii Oltchim si locurile de munca ale Oltchim; AU LUPTAT NUMAI PENTRU EI si marturie stau numeroasele articole de presa si interviuri date la televiziuni. Au fost, nu reprezentantii salariatiilor, au fost reprezentantii conducerii Oltchim.
DA, Cernev si gasca lui au promis ca la Oltchim va curge lapte si miere si va fi raiul pe pamant dar ne-au adus numai fiere si au coborat iadul in Oltchim. Cernev si gasca lui nu mai sunt salariati ai Oltchim sunt cioclii lui Zaremba; sunt groparii Oltchim.
DA, nevasta lui Cernev a lucrat la Designro iar oamenii de la Designro au lucrat in Oltchim dar la Oltchim s-a reintors numai nevasta lui Cernev. Unde sunt ceilalti? Pentru unii muma iar pentru altii ciuma?

De ce sa plecam in somaj tehnic? Pentru economii? De ce nu ne face nimeni dovada ca nu s-au facut angajari si mariri de salarii? Nu trebuie sa plecam noi cei care am fost aici. Trebuie sa plece ei cei care au venit si cei care nu au produs decat minciuni ... promisiuni desarte si care au crezut ca ne vor duce cu zaharelul.

Daca este vorba de economii se pot face foarte usor prin doua actiuni simple:
- ANULAND CONTRACTELE DE MUNCA ALE CELOR ANGAJATI IN MOD ABUZIV SI NEJUSTIFICAT dupa data de 01.09.2012 (mai putin cele 2-3 cazuri sociale); 
- REASEZAREA SALARIILOR LA NIVELUL datei de 01.09.2012.
Daca este vorba de liniste si pace sociala pentru a asigura FALIMENTAREA OLTCHIM - trebuie sa inteleaga cei care se afla la conducere astazi (BALAN, COCLETII, CERNEVII, SPIRESTI, ILINCA, etc.) ca nu vor avea aceasta pace si ca TREBUIE SA PLECE. Deja sunt vizati iar in curand vor fi vizitati, pentru a da teze si extemporale, de catre ANI (stare de incompatibilitate) SRI, DNA, (subminarea economiei nationale si scurgerea de informatii clasificate in favoarea PCC; trafic de influenta si mita data de catre conducerea Oltchim unor salariati Oltchim), Curtea de Conturi, Garda Financiara (abuz in serviciu, incheierea de contracte preferentiale cu introducerea in lantul comercial, intre Oltchim si cumparatori si intre Oltchim si furnizori a unor precum PCC, etc.).

P.S. Bai asta alain ... delon, alain ... prost, prost, prost rau de tot - te-am facut sa razi in "posturi"... dar nu este rasul tau. De ce nu ne spui, daca tot il aperi cu foc pe Cernev, ca este rasul lui Cernev ... sau poate chiar esti Cernev. Si daca tu esti prost si ne-ai prostit pana acum nu insista si nu incerca sa ne consideri o "tara de prosti".