Catre P.E. realitatea României prin ochii celor 7,4 mil de oameni

b

/ #38 Legitima aparare revine Neamului suveran cand ii este afectata!

2012-08-16 11:06

Am praznuit in pace Sufleteasca Marele Praznic ! insa de astazi vom incepe Lupta intru Legitima Aparare a Suveranitatii Neamului crestin-romanes!
in consecinta zicem urmatoarele:
In 11/01/2012 am fost in strada in Cluj si am stat pana dupa alegerile locale!
asa cum este stiut de catre toti care am fost din prima zi nu am dorit decat patru acte imperios necesare in a se implini, in esenta :
1/Jos b
asesc-bochistii,
desigur in principal Basescu! au fost zile cand nici nu scandam altceva in timpul marsului nostru prin centrul Clujului decat "Jos Basescu!" fara intrerupere
2/ Alegeri anticipate, care insuma esenta doleantelor noastre!
3/ "Totul Pentru Tara, javrele sa piara!"
4/ "Magistrati din Romania sa va faceti datoria, vrem palate confiscate si hoti-n haine vargate!" desigur nicidecum nu ne refeream decat la delatorii/spoliatorii Proprietatilor Neamului romanesc care asa pre cum ziceam " Si copii si nepotii vor plati ce fura hotii !" sunt TRADATORI ai Neamului desi ocupa inalte demnitati in Dregatoriile Subordonate Neamului romanescSUVERAN de DREPT(!!!)
Sa nu Dea Dumnezeu cel Sfant sa fim obligati ca in virtutea Dreptului apartinator Neamului Suveran-romanesc sa fim impinsi a ne exercita "Dreptul-Obligatie la Legitima Aparare !
Fiindca sunt crestin nu le-as dori fostilor si actualilor Decidenti sa se intample aceasta!!
Dee Dumnezeu Bine tuturora insa dregatorilor asa precum eui dau Multimii Sarmane
petru borodi/Cluj
P.S. nu am lipsit decat trei zile, in lunga perioada a Protestelor LEGITIME, si acelea deplin motivate , deci nu ne-au oprit si nu m-au oprit nici Grivatul nici gerul care cateva saptamani a oscilat in jurul a minus 25 grade celsius! oare ce va fi acuma cand e cald si tocmai placut sa o repunem de o Ridicare de Mase!!??