Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

/ #295

2012-08-01 17:06

Nu sunt o fanatica, dar ma intereseaza politica tarii mele! Sunt apolitica din motive de boala si de lipsa de timp!Chiar daca nu figurez sub palaria anonimatului, sub rezerva cuvantului de onoare va spun ca, de la domnia lui Constantinescu, pe care l-am votat cu toata fiinta mea, dorind democratie reala in tara mea, eu n-am mai votat NICIODATA!Cu atat mai mult, n-am votat, nici de data asta, cand am vazut, consternata, ca idealul eroilor '89 si al familiei mele e gata sa se naruie, iarasi!
Am stat ACASA si am asteptat!
Nu Dl Basescu m-a convisn sa stam acasa; ba, mai mult, abia in cele din urma, D-Sa ne-a RECOMANDAT doar, nu ne-a fortat asa cum au facut USL-istii!Numai ca noi stateam oricum ACASA, dar - de data asta, nu ca absenteisti, ci intentionat/ motivat!
Ca noi, romani adevarati, patrioti si amarasteni, cred ca au gandit, si altii!
Sub nicio forma nu ne-a influientat cineva! Era prea mare batjocura si desfiintarea TARII ca sa putem accepta REFERENDUMUL!
Ca ce chestie? Ca aprobare & prezenta a noastra la macel?
Domnilor, credeti-ne ca nici n-am vrut sa auzim! Am zis: Alt Referendum? Alta cheltuala pe spinarea noastra, ca "asa vrea muschiul lor?"( scuze!).NU! NU vrem ! Nu ne ducem !
De ce nu crede Mister CRIN ca noi EXISTAM, nu dormim, nu suntem morti si trudim de ne ies ochii, " si-n rugaciune", "inotand la job, cu rechini de-ai lui" ca sa supravietuim!
Noua, daca fredonam vant, nu ne plateau! Ei vor lua salariu pe iulie? De ce ? N-au facut NIMIC decat jaf si haos; anarhie si dezbinare intre romani!
Acesta este adevarul! Stiu ca tot nu credeti!
Dumnezeu n-o sa va ierte!