Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

/ #2076

2012-07-05 12:47

Situatia din tara m-a impins sa-mi fie rusine ca sant roman .Acesti doi mascarici care merg la cacialma (cu altii care-i imping si ii sprijina de la spate) duc tara de rapa .Comunitatea si democratiile europene trebue sa fie mai ferme - si asta cat mai repede .Iar in tara multi nu-si dau seama ce de fapt se intampla - trebue incercat pe toate caile (nu este usor)sa li se explice ca toata lumea a trebuit sa stranga cureaua si ca un guvern Ponta iresponsabil va duce tara sa stranga cureaua si mai mult - deci trebue prevenit acest lucru. Trebue luptat ca firavele iesiri in strada de pana acum sa se raspandeasca in toata tara cu un numar - crescand - cat mai mare de oameni . Eu cred ca cei mai multi romani sunt de buna credinta si dace li se va explica incotro ne indreptam va creste numarul celor ce manifesta . Daca se continua asa , Romania se va izola de comunitatea internationala cu toate consecintele economice si financiare care decurg de aici .Va multumesc pentru demersul care il faceti .